Top najkrajšie grécke pláže


Grécko patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Ľudí dovolenkujúcich v tejto obľúbenej krajine učarilo nielen krásne prostredie, ale najmä priezračne čisté more a pláže s bielym pieskom. Ak vás láka Grécko a jeho nádherné pláže, mali by ste si prečítať niečo o nich.

moře
 
Kréta (Elafonisi)
 
Táto pláž je najkrajšia v celom grécku. Je nazývaná aj Tichomorím Stredozemného mora. Hladina mora je pri brehu plytká a preto je more krásne sfarbené všetkými odtieňmi modrej. Z pláže môžete preplávať na rovnaký ostrov, ktorý je prezývaný aj Ostrov pirátov. Blízko pláže, ktorá leží na západnom pobreží Kréty, sa nachádza taverna z ktorej je vidieť celý záliv.

útes
 
Korfu (zátoka Liapades)
 
Na tomto romantickom mieste si užijete krásne priezračné more. Nachádzajú sa tu zálivy s morskými jaskyňami, ktoré môžete preskúmať ponorením sa pod hladinu. Dedinka Liapades je známa tradičným gréckym životom. V dedinke sa nachádza aj krásny historický kostol zo 17. stročia a niekoľko taverien.  
 
Kos (Mastichari)
 
Pláž na severozápade ostrova pokrýva biely piesok. Vstup do vody je plytný, no občas sa tu tvoria väčšie vlny. Preto je táto pláž ideálna pre surfistov.
Z mestečka Mastichari každý deň odchádzajú lode, ktoré smerujú na ostrov Kalmynos. Aj na tomto ostrove sa nachádzajú nádherné pláže. 
 
Olympská riviéra (Nei Pori)
 
Priamo pod vrchom Olymp sa nachádza rozľahlá pláž, ktoráleží pri letovisku Nei Pori. Voda v mori je plytká, preto je to obľúbené miesto pre rodiny s deťmi. Súčasťou pláže je aj tobogán a ďalšie rôzne atrakcie pre deti. Takisto sa tu nachádza požičovňa ležadiel a slnečníkov,  môžete si zajazdiť na vodných lyžiach, na šlapadlách alebo vyskúšať paragliding.

loď
 
Rhodos (Tsambika)
 
Známa piesková pláž sa nachádza pri letovisku Kolympia. Jej dĺžka je približne jeden kilometer a má plytký vstup do mora, takže je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi. Počas letnej sezóny sem prichádza množstvo ľudí, ale miesto si tu vždy nájdete. Na pláži sa taktiež nachádza množstvo taverien alebo požičovne ležadiel a slnečníkov. Môžete tu vyskúšať aj jazdu na banáne alebo jazdu na vodných lyžiach.