Spoznajte dvojicu európskych miest, ktoré sa oplatí navštíviť v Decembri

Edinburgh, Škótsko
Očarujúce historické mesto, ktoré je možné navštíviť kedykoľvek počas roka, je v decembri mimoriadne slávnostné. Prechádzka dláždenými uličkami vás prenesie do stredovekých dní, keď sa v centre mesta predávali ovce, dobytok a obilie. Dnes Royal Mile zahŕňa obchody, kaviarne a múzeá. Určite si nenechajte ujsť hrad Edinburgh , s jeho dramatickou siluetou a s výhľadom na mesto.
Pre tých, ktorí hľadajú vianočnú atmosféru Škótska, kráľovská botanická záhrada je vyzdobená svetielkami, hudbou a osvetlenými stromami. Vianočné trhy v európskom štýle sa objavujú na Princes Street Gardens a George Street a ponúkajú tradičné remeslá, darčeky, jedlo a teplé nápoje, ktoré sú vítané počas chladného decembra. Každoročná oslava Hogmanay víta nový rok so zábavnými ohňostrojmi a tradičným jedlom. Taktiež si nenechajte ujsť lahodný a všadeprítomný rybí koláč nazývaný Cullen skink.

vídeń
 
Viedeň, Rakúsko
Návšteva Viedne v decembri môže byť zážitkom. Zo slávnostne zdobených palácov, magických vianočných trhov, klasických koncertov a zborov do útulných kaviarní a reštaurácií sa surreálna atmosféra javí ako hollywoodský film. S takmer tuctom vianočných trhov na výber, ten pred radnicou je pozoruhodný pre jeho obrovský strom, klzisko, kolotoč a vlak zo sobov.

Vo Freyung Square nájdete okrem šperkov, ručne vyrábaných hračiek, sviečok aj množstvo lahodného vína, perníky, pečené gaštany a rôzne regionálne občerstvenie. Trh v Spittelbergu, ktorý sa nachádza uprostred krásnych mestských domovov a úzkych uličiek plných barov, reštaurácií a galérií, je skvelým miestom na popíjanie šampanského a prehliadanie mnohých obchodov svetových značiek. V prednej časti svetoznámej barokovej rezidencie si nemôžete nechať ujsť vianočnú dedinku v Belvedere Palace.

edinburh

Objednajte si vianočný koncert v renomovanom Kursalone, kde bol Johann Strauss koncertným majstrom alebo si môžete vychutnať recitál v jednom z mnohých významných kostolov vo Viedni. V srdci mesta bude nádherný Hotel Grand Ferdinand ideálnou základňou pre objavovanie Viedne.