Mladý môžu cestovať po Európe zdarma


Môže to byť leto na ktoré nikdy nezabudnete. A vy môžete cestovať zdarma po celej Európe úplne zdarma . Má to však mali drobný  háčik
Pekne ale od začiatku .  12 miliónov eur boli vyčlenené pre asi 35 tisíc mladých  Slovákov ktorí môžu využiť cestovanie zdarma po celej Európe Za túto sumu môžete navštíviť hoci ktorú krajnú v Európskej únii akú len chcete. Či to bude Poľsko , Česko , Taliansko , Francúzsko alebo Belgicko je to úplne jedno. Ide o to aby aj mladý ľudia mohli spoznať krajní v našej únii bez toho aby museli čo i len cent na cestovanie vlakom.

vlak

Zážitky , zábava , kultúra to všetko môžete vidieť ak splníte podmienky vďaka ktorých  môžete cestovať zdarma po celej Európskej únii. Ale o tom si povieme neskôr. Teraz je dôležité aby ste sa začali rozhodovať či sa vyberiete cestovať vlakom na preskúmanie celej našej  Európy. Pretože výberové konanie sa bude začínať už onedlho. Toto cestovanie však platí pre tých ktorý dovŕšili 18 rokov v tomto roku presnejšie do júna 2018, a to je prvá podmienka ktorý musíte splniť.

vlajka
 
Ďalšia podmienka je že na cestovanie si musíte vybrať trasu do sumy ktorá nesmie presiahnuť  510 eur. Čiže vy sami si určite kam sa vyberiete ale musíte splniť túto sumu a nesmiete ju prekročiť. Keď sa Vás výberu vo výberovým konaní , dostanete mesačný InterRail poukaz kde bude suma a trasa ktorú ste si zvolili. Mimochodom ako som spomínal môžu byť s toho pekne zážitky , a dobrodružstvo ktoré môžete zažiť len raz v živote. Teraz máte šancu využiť cestovanie zdarma po celej Európskej únii bez toho aby ste na cestovanie minuli čo i len cent a na celé toto dobrodružstvo sa vyberiete vlakom . Štart dobrodružstvá začína v prvej polovici prázdnin  a máte len mesiac na to aby ste navštívili všetky krajní ktoré ste si naplánovali a už len stráviť leto na ktoré  niky nezabudnete.