Cestujme za novým životom

Mnoho ľudí cestuje či už pre zábavu , relax, za priateľmi, rodinou alebo prácou. Človek ako taký od pradávna cestuje a sťahuje sa z miesta na miesto , to ľudia robia celé generácie, túžia objavovať nové miesta a zážitky. Skúsme teda nahliadnuť na niektoré miesta našej planéty , ktoré sú na nezaplatenie vidieť.
Geiranger fjord
Geirangerfjord je najnavštevovanejšou oblasťou Nórska, ktorá má neustále mnoho turistov a návštevníkov z celého sveta. Má však aj veľa zaujímavostí. V skutočnosti je tento fjord vytvorený z gigantického ľadovca s pred niekoľko tisíc rokov. Nachádza sa na západe Nórska a je viac než 15 kilometrov dlhý. Nádhernú prírodnú scenériu skrášľujú úžasné vodopády s krištáľovo čistou vodou . V nádherných výšinách sa nachádzajú malé chalúpky kde si môžete ísť oddýchnuť a načerpať energiu z krásneho výhľadu.

Meteora, Tessaly Grécko
Je to úžasné miesto považované za nebom na zemi. Meno Meteora v preklade znamená „uprostred oblohy“ , pretože vo výšinách hôr sa nachádzajú historické chrámy . Tieto starodávne grécke chrámy sú pri pohľade  dych berúce hlavne svojou majestátnosťou a úžasnou architektúrou.
yosemite národní park
Yosemite Valley, America
Nie je nič krajšie ako osem míľ dlhé údolie tohto nádherného parku v ktorom sa pýšia tie najkrajšie stromy a rozprávkové vodopády. Nachádzajú sa tam najvyššie vodopády v severnej Amerike. V skutočnosti je to jeden z najstarších národných parkov v USA , ktorý bol založený v štáte Kalifornia v roku 1890 -Yosemitský národný park .Nachádza sa tam viac než 3000 jazier , vodopádov a nádherných vrchov. Najvyšší vrch meria 3997 metrov a volá sa Mount Lyell. Z najvyššieho vodopádu padá voda až výšky 730 metrov.

Pokiaľ vás niektoré z týchto úžasných miest zaujalo tak neváhajte sa zbaliť zobrať si letenku a zakúsiť dobrodružstvo pre ktoré sme zrodení. Isteže nie každý si môžeme dovoliť precestovať  celý svet ale každý z nás dokáže určite nájsť spôsob ako sa dostať aspoň na jedno z týchto miest.