Všetci sa navzájom vidíte

Poznáte ten moment, keď niečo dokážete povedať aj pohľadom? Tento talent je neoceniteľný aj v práci. Mnohokrát to zamestnanci využívajú iba medzi sebou, pokiaľ sedia v rámci jednej kancelárie. Akoby aj mohli vizuálne komunikovať medzi sebou všetci, keď sa za zatvorenými dverami nevidia? Chcete vidieť, ako sa dokáže výkonnosť a celkovo nálada vo firme zmeniť, keď namiesto nepriehľadných múrov inštalujete elegantné sklenené steny a vytvoríte tak akési pracovné bunky?
Výhody sú nesporné:

sklenené steny domu

· Dostatok svetla.Samozrejme, pracuje sa najlepšie cez deň. Vtedy chodia klienti, vtedy je mozog čulý. No nezabúdajte na to, že pracovná doba sa počas roka nemení, no slnko nehodlá čakať so zapadaním na to, kým zavriete. Čím väčšie okná budete mať, tým viac svetla do kancelárií dostanete. So sklenenými stenami sa však toto svetlo nebude držať len v jednej miestnosti

· Ušetrenie na energiách.Keď máte v kanceláriách čo najviac svetla, nemusíte si počas zamračených dní zažínať svetlo. Prakticky neexistuje, aby ste si pri práci z nejakej strany tienili.

· Lepšia komunikácia. Čo všetko dokážu povedať len oči? Veľmi veľa. A pozitívum pre zamestnancov? Často si medzi sebou ukážu, čo si myslia bez toho, aby to museli nahlas vysloviť.

· Moderný dizajn. Ako inak by ste si predstavovali kanceláriu, ak nie moderne a s čistým dizajnom? Je na to niečo lepšie ako sklo? Pochybujeme…Biela stena je už nezaujímavá.

sklenené steny reastaurace

Vidíte, ako sa s malou zmenou môže zefektívniť práca? Naozaj stačí málo, napríklad na seba vidieť. Na jednej strane môžu medzi sebou rýchlejšie komunikovať zamestnanci, ale aj sa prestať ulievať, keď vedia, že oproti ich môže kedykoľvek spoza pracovného stola sledovať šéf. Stačí len zdvihnúť pohľad.