Aký máte vzťah s partnerom?

Je to jednoducho v nás. Tendencia hľadať si plnohodnotného partnera, ktorý by nám v každom ohľade vyhovoval. Takého, ktorý nás bude potrebovať rovnako tak veľmi, ako potrebujeme aj mi jeho, milovať, bude nám oddaný, bude našim priateľom, ktorému sa budeme môcť s čímkoľvek zveriť.
Mnoho ľudí si myslí, že láska a priateľstvo by sa nemali miešať dokopy, ja si však myslím, že každý dobrý vzťah by mal byť vybudovaný tak podobne, ako má dom svoje základy práve na priateľstve.

romantika

Rozlišovať priateľov a vzťah je jedna vec, ktorá môže ale aj nemusí byť výhodná. Napríklad, ak si potrebujeme z času na čas od svojho partnera „oddýchnuť“, utekáme sa väčšinou vyrozprávať práve svojim priateľom. Na jednej strane na tom nie je nič zlé, na druhej strane karty by však mohol byť už nie tak dobrý dôvod.
Aby ste zistili, či pred svojim priateľom utekáte, alebo si chcete len jednoducho občas vyraziť von iba s priateľmi a nič viac za tým nie je, položte si jednoduché otázky: ?

Zdôveríte sa jej so všetkým? Ak je vaša odpoveď nie, potom k sebe asi so svojim partnerom nie ste tak úplne úprimný. Tí, ktorí rozčleňujú priateľov a partnerov príliš striktne, môže sa im stať, že sa začnú pred svojim partnerom uzatvárať, alebo v horšom prípade, ani sa mu dokonca nikdy nemusia otvoriť. Práve preto by mal byť základ každého dobrého vzťahu priateľský vzťah, vybudovaný na otvorenosti, uvoľnenosti, dôvere a komunikácii.

manželé

Pretože ak nepovažujete za potrebné rozprávať sa s vašim partnerom a radšej sa idete vyrozprávať von priateľom pri káve, váš vzťah asi nebude práve ideálny. Podstatou zdravého vzťahu je komunikácia, schopnosť vedieť sa so svojim partnerom pozhovárať, navzájom sa o seba postarať, vedieť sa spolu zabávať a blázniť, ale samozrejme nezabudnúť byť si navzájom oddanými milencami a nikdy si neprestať vyjadrovať lásku.