Je barbershop skutočne lepší ako kaderníctvo?

Barbershopy. Stále viac a viac rozrastajúci sa trend nie len na Slovensku. Môžete ich vidieť už v každom väčšom meste a postupne sa dostávajú aj do tých menších. Tento trend je často prepojený s rôznymi influencermi, rappermi, MMA zápasníkmi či inými populárnimy osobnosťami.

holič.jpg
 
Jedna vec je popularita, druhá však kvalita služieb. Čo všetko nám ponúkajú barbershopy a aké majú výhody oproti bežným kaderníctvam?
Viete si asi predstaviť bežné kaderníctvo. Myslím, že v takom bol už asi každý z vás. Privíta vás zväčša pani kaderníčka, väčšinou ide o staršiu dámu a v prípade, že ide o bežné pánske strihanie, nepotrebujete žiadnu objednávku. Prídete, vyčkáte si radu, ostríhajú vás a zaplatíte. Priestory bývajú spravidla úplne priemerné a okrem skrátenia vlasov či jednoduchého účesu vám ponúknu ozmývanie a maximálne nejaký gél na vlasy.
 
Medzi barbermi naopak prevažuje mužské pokolenie. V ponuke nájdete úpravy vlasov od výmyslu sveta, rôzne štýly a techniky zastrihávania, stajlingy, prispôsobenie fúzov a brady a dokonca si môžete nechať urobiť aj masáž hlavy. Bez objednávky sa však nepohnete. Prostredie býva spravidla o dosť luxusnejšie a príjemnejšie. Za tento luxus a viaceré služby si však samozrejme aj priplatíte. Zatiaľ čo v bežnom kaderníctve nechá dospelý muž za obyčajné strihanie približne 5-10 eur (v závistlosti od miesta), v barbershope to môže byť za základ (strihanie + zmývanie) cca 15 eur a s extrami službami to môže byť bezproblémov vyše 20-30 eur. Cena môže závysieť aj od termínu návštevy.

barber shop.jpg
 
Barbershopy teda predstavujú skutočne väčší luxus, komfort a kvalitnejšie služby. Medzi barbermi totižto nájdeme skutočných odborníkov svojho remesla a tí najlepší sa dokonca zúčastňujú aj rôznych súťaží. Bežné kaderníctva však stále majú svoje opodstatnenie a na obyčajné skrátenie vlasov sú ako stvorené. Hlavne, ak nemáte čas dohadovať si termín na niekoľko dní dopredu.