Prečo oblečenie vyzerá na dvoch ľuďoch úplne inak?

Koľko krát sa vám už stalo, že ste niečo uvideli v obchode a povedali si toto musíme mať! Veľkosť sedela dokonale, farby sa vám páčili, materiál bol veľmi príjemný a ako čerešnička na torte bol táto vec práve v danom období v 50% zľave! Poviete si: „Dnes mi praje šťastie“ a vyberiete sa s novou budúcou obľúbenou vecou do kabínky, ale aj to po dlhom zvažovaní či je to vôbec treba, lebo vám to určite padne ako uliate. Nakoniec však idete a zažijete vážny šok! V danom kúsku vôbec nevyzeráte tak dobre, ako ste si to v hlave predstavili, ba naopak, vyzeráte v tom neforemne, kazí vám to postavu a navyše v tom vyzeráte byť tučná! Ako je to možné že vec na dvoch podobných ľuďoch vyzerá úplne inak?

tenisky

Hovorme o prípade, že stoja vedľa seba dve ženy, ktoré sú si výškovo, aj váhou veľmi podobné, povedzme že majú dokonca rovnaké farby vlasy a rovnakej farby majú aj tonalitu pokožky. Tieto dve podobné ženy si oblečú rovnaké šaty, úplne identické ale jednej padnú ako uliate, zatiaľ čo tá druhá sa v nich neustále obracia, napravuje si ich a necíti sa v nich ani trochu komfortne. Prečo je to tak?
Odpoveď je jednoduchšia ako si myslíte. Ide o osobnosť, každý sme iný, jedinečný, to už dávno vieme, každý máme radi iné veci a páči sa nám iný štýl. Preto je možné že dvoj veľmi podobným ľuďom môže úplne odlišne sadnúť rovnaký kúsok oblečenia. Zatiaľ čo prvej žene kúsok sadol ako uliaty, druhá sa v ňom necíti prijemne, pretože to možno nie je jej štýl, a to ako sa v oblečení cítime vypovedá veľmi veľa o tom, ako v ňom aj vyzeráme, a zasa naopak.

kravaty

Štýl sa dá preto považovať za akúsi vedu spojenú s umením, kedy musíme najskôr experimentovať aby sme prišli na plodné výsledky. Kúsky nám musia jednoducho sedieť nie len na tele, ale aj na duši, len vtedy sa v nich budeme cítiť príjemne a len vtedy budeme v nich dobre aj vyzerať!