Tantrické masáže

Tantra masáže? Mnohí si pod ňou predstavujú takzvanú masáž so šťastným koncom, očakávajú erotický zážitok a tak podobne. V samotnej podstate však nejde o sexuálnu službu. V komerčnom ponímaní však nemôžeme očakávať ani nejaký hlboký filozofický zážitok. Na začiatok by asi bolo dobré povedať komu je vlastne takáto masáž určená. Podľa štatistík ju preferujú skôr páni (v komerčnej podobe). Samozrejme je veľmi vhodná aj pre páry. Je určená prakticky každému, kto má rád masáž ako takú a má záujem vyskúšať aj niečo viac. Tantrická masáž má niekoľko častí alebo fáz. Pred masážou ako takou je dôležité objasniť si pravidlá akými bude prebiehať.

tantra masaz

Tento rozhovor masérky a masírovaného je veľmi dôležitý pre vzájomné získanie dôvery. Pri tejto masáži predsa len dochádza k dotykom v intímnej zóne, ktoré bežne tolerujeme len našim najbližším, v resp. sexuálnemu partnerovi. Samotná masáž sa začína rituálom zosúladenia masérky a masírovaného. Spoločného dýchania, „naladenia“ sa na jednu vlnu. Následný priebeh je v mnohom podobný klasickej masáži- masáž hlavy, krku a chrbtice. Tieto sú často výrazne zaťažované, zablokované, stuhnuté a ich namasírovanie môže priniesť úľavu a uvoľnenie. Je samozrejme obohatená o stimulujúce dotyky v miestach erotogénnych bodov.

tantra masaz par

Potom pokračuje masáž končatín (ramien a rúk, nôh a chodidiel) na ktorých sa nachádza veľké množstvo erotogénnych zón. Masáž postupne prechádza na hrudník, brucho až k intímnym partiám. V tomto bode je pokračovanie hlavne na rozhodnutí masírovaného, či sa rozhodne pokračovať. Na záver už len niečo k cieľom tantrickej masáže. Nie je pri nej podstatný ani očakávaný akýkoľvek sexuálny výkon. Snaží sa v prvom rade o uvoľnenie, dodanie novej energie, správne sexuálne vyladenie, ktoré v rámci masáže môže potenciálne viesť aj k vyvrcholeniu. Jedným z príjemných očakávaných dôsledkov môže byť aj skvalitnenie sexuálneho života, zmiernenie rôznych dysfunkcií.