Zvládnite francúzsku manikúru doma


Na rukách by sme si mali dať záležať. Je to jedna z prvých vecí, ktoré si na nás všimnú ostatní. Mať pekné a pestované nechty nie je len otázkou prestíže, ale aj starostlivosti o seba.

francouzská manikúra

Francúzska manikúra
Francúzska manikúra je spôsob lakovania nechtov. Pôsobí decentne, nenápadne a zároveň elegantne. S trochou trpezlivosti a šikovnosti ju zvládnete aj doma. Základné farby tejto manikúry sú biela špička nechtu a ružová, alebo bledo hnedá podkladová farba nechtu.

Ako na to.

1.     Upravte si nechty. Vyčistite si ich, obrúste do požadovaného tvaru a nezabudnite ani na nechtovú kožtičku. Zatlačte ju dole, k nechtovému lôžku.  Zo začiatku sa francúzska manikúra robila na nechtoch upravených do rovna, ale v dnešnej dobe to už nie je podmienkou. Pokojne si upravte nechty do špicatejšieho tvaru.

laky

2.     Naneste na nechty bezfarebný výživný lak. Dodá im potrebné živiny. Nebudú sa Vám tak ľahko lámať.

3.     Po zaschnutí výživného laku naneste na biele špičky nechtov biely lak. Ak sa obávate, že sa netrafíte použite nalepovacie šablóny na francúzsku manikúru (dostať ich v každej drogérii). Sú to vlastne tenké biele pásiky, ktoré si nalepte na necht tak, aby bola nad nimi časť nechtu, ktorú chcete natrieť na bielo. Teraz Vám to už pôjde oveľa ľahšie. Počkajte kým lak zaschne a odlepte šablónu. Skôr nie, nevyschnutý lak by sa mohol dostať na miesta, kde nemá byť.

4.     Teraz si vezmite podkladový lak (ružový, bledo hnedý, smotanový… najlepšie je použiť bledé telové farby). Natrite zvyšok nechtu. Prejdite aj po bielej špičke. Nemusíte sa obávať, že podkladový lak prekryje bielu špičku. Ak nanesiete farebný lak len raz, špička bude presvitať.

manikúra

5.     Počkajte kým zaschne podkladový lak. Potom celý necht pretrite priesvitným lakom. Vaša manikúra Vám tak vydrží dlhšie.

6.     Ak chcete aby bola špička jasne biela podkladovým lakom ju nepretierajte. Všetko záleží od Vášho vkusu. Nemusíte sa striktne držať predpísanej módy.