Potraviny s ktorými sa budete cítiť krásna!

Krása je relatívny pojem a každému z nás sa páči niečo iné. Krásnou chce byť každá jedna žena. Dobré psychické naladenie a strava ovplyvňujú nie len naše zdravie, ale aj to ako vyzerá naša pleť, nechty a vlasy. Kráse neprospieva ťažšia strava, uprednostňovať by mali jednoduchšie zdravšie jedlá.

banány

1. Mastné ryby
Omega mastné kyseliny boli súčasťou jednej zo štúdií, ktorá sledovala ich vplyv počas užívania placebo liekov. Pravidelne podávali týmto ľuďom mastné ryby, ako napríklad lososa a ich pleť a vlasy zlepšila.

2. Banány
Obsahujú totiž tryptofán. Naše telo sa tak cíti pohodlnejšie. Sme schopný čeliť stresovým situáciám a dokážeme znášať aj vypätie zo zlého počasia. Banány upokojujú naše nervy. Denne sa proti depresiám a zlej nálade preto odporúča zjesť jeden banán v doobedňajších hodinách. Psychická pohoda sa odzrkadlí na našej kráse.

mléko

3. Mlieko a mliečne výrobky
Zlepšujú koncentráciu človeka. Aj preto nie sme tak nervózny a neodbiehajú mu myšlienky k negatívnym veciam. Mliečne výrobky dodávajú telu potrebnú energiu. Necítime sa vyčerpaní a nekonzumujeme toľko sladkostí, ktoré nám škodia aj pri psychických problémoch. Cukry ovplyvňujú negatívne našu hmotnosť a celkovú krásu.

4. Harmančekový čaj
Účinky sú známe už desaťročia. Čaju sa pripisujú aj upokojujúce účinky. Šálka harmančekového odvaru by preto nemala chýbať na Vašom stole pri raňajkách alebo počas dňa. Piť by sa mal teplý, aby vyplavil z tela viac toxínov.

5. Šošovica
Podobné účinky na organizmus má aj hrach a fazuľa, no nie sú až tak výrazné, ako pri tejto strukovine. Zloženie jej minerálov a vitamínov pôsobí veľmi dobre na celkovú rovnováhu tela. Zabezpečuje osvieženie pamäte.

pstruh

6. Oriešky
Potraviny, ktoré obsahujú vitamín B sú napríklad aj oriešky. Ak sa však vitamín B podáva nárazovo, podpíše sa na Vašej váhe. Práve preto ho konzumujte v prirodzenej forme pomocou rôznych surovín, ktoré sa pridajú do jednotlivých jedál. Najlepším zdrojom tohto vitamínu sú práve oriešky.
Ďalšie skvelé rady, ktorými sa môžete inšpirovať ako si udržať svoju krásu nájdete na .