Ako začať cvičiť a neprestať


Pozitívne účinky cvičenia na telo a myseľ sú dobre známe azda každému. Cvičenie sa stalo súčasťou imidžu človeka, ktorému jeho zdravie nie je ľahostajné. Všetci to poznáme, začiatkom roka si dáme predsavzatia, že začneme cvičiť a vydržíme pri tom. Chvíľku nám to aj vydrží, sme motivovaní a chceme zmenu. Po čase ale motivácia vyprchá. A spolu s ňou vyprchá aj naša chuť a verva do cvičenia. Ako tomu zabrániť ? Ako vydržať pri cvičení aj po počiatočnom ošiali ? Na tieto otázky sa pokúsime zodpovedať v tomto článku. Prinášame vám hneď niekoľko tipov ako zostať pri cvičení aj po odznení prvotnej motivácie a ošiaľu. Tu sú naše tipy:

činky

·         Cvičte kdekoľvek– Pre mnohých ľudí je prostredie posilňovne odpudzujúce. Vidieť iných ľudí, ktorí sú na ich ceste za zdravým telom omnoho ďalej ako vy môže byť demotivujúce. Ak však chcete cvičiť neznamená to, že musíte navštevovať posilňovňu. Začnite cvičiť v pohodlí domova, v lokálnom parku, u kamaráta … Jednoducho kdekoľvek. Nenechajte sa obmedziť posilňovňou ak ich neobľubujete.

·         Urobte z toho hru – Prestaňte byť tak vážny. Cvičenie má byť zábava a najjednoduchší spôsob ako z cvičenia zábavu urobiť je skrze hru. Zmeňte svoje workouty na hru, ktorá vás zabaví a nepustí.

posilování

·         Socializujte – Cvičenie osamote môže byť nudné a ošemetné. Navrhujeme vám, aby ste zo svojho cvičenia spravili sociálnu záležitosť. Cvičte spolu so svojimi priateľmi, pridajte sa do lokálneho klubu … Jednoducho zapojte sa do cvičenia so sociálnymi elementmi.

kliky

·         Hudba – Pamätajte, hudba je váš spojenec. Ak sa neviete prinútiť k cvičeniu, vyhecovať vás môže kvalitná muzika. Každý si pod pojmom kvalitná hudba predstaví niečo iné. Experimentujte a uvidíte čo bude fungovať pre vás.

·         Nenechajte sa vyrušiť – Pri cvičení sa vyhnite multitaskingu. Snažte sa sústrediť výhradne na svoje cvičenie. Vypnite si facebook a podobné rušivé elementy.