ZÁBAVA – vo Viedni


Rakúske hlavné mesto hudby a umenia láka každý rok na netradičné výstavy a koncerty. Vo Viedni vznikajú expozície a múzeá, v ktorých je povolené na umenie siahať a do detailu si ho prežiť.
Je veľkým trendom, že ľudí dnes už nebaví strnulo sedieť na koncertoch alebo len chodiť na výstavách od jedného obrazu k druhému. Chcú zažiť naozaj niečo netradičné a zapojiť ďalšie zmysly, nielen oči alebo uši.
 zámek Belvedere
Belveder – Gustav Kliment
·         Až milión turistov ročne sa jazdí pozerať do Belvederu na majstrovské diela Gustava Klimtna. Siahať sa na originály ale nesmie.
·         Existuje však 3D model slávneho obrazu Bozk, ktorý je vrcholným dielom umelcovho Zlatého obdobia a dnes ho obdivuje celý svet. Na tento model môžete siahať a tak cítiť ťahy umelcovho štetca a spoznať hladké a hrubé miesta obrazu.
 
Kunsthistorické múzeum
·         Podobné možnosti ponúka aj viedenské kunsthistorické múzeum. Majstrovské renesančné diela bola tiež transformovaná do 3D modelov, vďaka čomu postavy priamo ožívajú. Podľa dotyku spoznáte svetoznáme diela, ako napríklad Rafaelovu Madonu v zelenom alebo Dürerovu Madonu s dieťaťom.
 
Výstava 21er Haus
·         Posedieť na umenie si môžete na výstave 21er Haus, slávneho rakúskeho sochára Franza Westa. A ako inak dosiahnuť hmatového pocitu, než si umenie priamo ohmatať. Každý návštevník si môže sochy nielen ohmatať ale aj na nich posedieť.
 muzeum umění
Dom hudby – interaktívna výstava
·         Aké zvuky vydáva ľudské telo alebo vesmír? Vo Viedni Vám na túto otázku odpovedia. Existuje tam totiž interaktívna výstava, na ktorej sa z Vás môžu stať dirigenti Viedenskej filharmónie a odpovedia Vám na otázku, aké zvuky vydáva ľudské telo, životné prostredie či trebárs celý vesmír. Toto všetko je možné zistiť v druhom poschodí Domu hudby.
·         Ak máte skladateľskú dušu, tak jej dajte voľnosť a navrhnite si svoju vlastnú melódiu a stanete sa tak, v týchto priestoroch, samostatnými tvorcami hudby.