Superpočítač na misii vesmírnej stanice

.


Počítač sa bude používať počas celoročného vysokovýkonného výpočtového experimentu počas svojej doby na obežnej dráhe. Vesmírny počítač sa bude nachádzať v kozmickej lodi SpaceX Dragon, ktorá bola spustená z Kennedyho vesmírneho strediska v polovici augusta. Navrhnutá tak, aby  podporovala počítačové a komunikačné potreby astronautov na misiách na Marse, je táto technológia počas svojho času pozorne sledovaná ISS.

vesmír

Počítač používa počítačové systémy triedy HPE Apollo 40 s vysoko výkonným počítačovým prepojením s operačným systémom Linux.
„Nevykonali sme žiadne hardvérové úpravy týchto komponentov; Namiesto toho sme vytvorili unikátny vodotesný uzáver pre hardvér a vyvinutý účelový systémový softvér na riešenie environmentálnych obmedzení a požiadaviek na spoľahlivosť superpočítačov vo vesmíre, „vysvetľuje Mark Fernandez, americký technologický pracovník spoločnosti SGI na HPE.

.

Faktory, ktoré by mohli mať vplyv na výpočet počas vesmírnych misií, zahŕňajú nestabilnú elektrickú energiu, nepravidelné chladenie, žiarenie, slnečné lúče, subatomové častice a mikrometeroidy.

Všeobecne povedané, aby NASA schválila počítače pre priestor, musí byť zariadenie robustné  alebo vytvrdené, aby odolalo podmienkam vo vesmíre.
Mars je vzdialený približne 140 miliónov kilometrov od Zeme a astronauti môžu zaznamenať väčšie komunikačné oneskorenia, čím bližšie sa dostanú k Červenej planéte. Môže to trvať až 20 minút, kým sa komunikácia dostane na Zem a ďalších 20 minút na reakcie astronautov.

vesmírná stanice

Dlhodobým cieľom NASA je vyslať misiu s posádkou na Mars v tridsiatich rokoch tohto storočia. Cieľom vesmírneho počítača je zabezpečiť, aby astronauti mali dostatočnú technickú silu a silné komunikačné spojenia, keď nakoniec vycestujú na Mars.
Odhady trvania cesty na Mars sa pohybujú od šiestich mesiacov do roka.

Ohodnoťte příspěvek
.