Playstation by mal v blízkej budúcnosti umožniť užívateľom vzájomne obchodovať s hrami

Už je to určitý čas, čo oficiálne ukončila výroba a predaj konzoly PS3 a prakticky 5 rokov je dominatnou hernou konzolou na trhu, ale aj v domácnostiach Sony PlayStation 4 (popr. PS4 Pro). Akoby už ale bolo hráčom málo, predsalen už dychtivo zbierajú oficiálne aj neoficiálne informácie o možných parametroch a funkciách očakávanej PlayStation 5, ktorá by mala prísť na trh už o rok.
Okrem silného hardvéru, zmeneného dizajnu a nových herných titulov by však mohla priniesť i zaujímavé funkcie, no v tomto smere ide zatiaľ iba o dohady. Každopádne je známe, že výrobca Sony si dal v prípade svojich konzol patentovať službu, vďaka ktorej by si hráči medzi sebou mohli predávať hry.

ps4

Pre bežného užívateľa by to tak znamenalo ľahký finančný zisk za hru, ktorej sa už jednoducho obohrá alebo ak ho zakúpený titul moc neoslovil. Vďaka pripojeniu na internet a využitím tejto služby v hernej konzole by tak bolo pomerne praktické nájsť záujemcov a danú hru im predať, rovnako tak aj v prípade záujmu naopak nejakú hru odkúpiť. Vraví sa aj o možnosti darovania hry blízkemu priateľovi totožnou cestou.

Zatiaľ ale nie je známe, ako by zmienené obchodovanie mohlo vyzerať konkrétne v praxi ani viac podrobnejších detailov, ako by sa daná funkcia mohla ovládať a ako by konkrétnejšie vyzerala. Je zatiaľ iba isté, že Sony si dal túto službu patentovať a nie je vylúčené, že v budúcnosti by ju mohol nainštalovať do svojich konzol.
Bude ňou ale disponovať práve Playstation 5?V tomto smere žiaľ nie je nič isté, ale ani vylúčené, že by tomu tak o pár rokov mohlo byť. Koniec koncov by zmienenú službu pravdepodobne radi uvítali mnohí užívatelia. Jednoduchšia cesta by v prípade takéhoto obchodovania bola predstaviteľná hlavne v prípade, ak by išlo o predaj digitálnych kópií titulov.

videohry

  • Oveľa viac kompletnejších informácií by sme sa ale mali dočkať už o rok, kedy by mala byť PS5 oficiálne predstavená a pustená do predaja.