Otvorenosť a čistota

Určite už na prvý pohľad viete opísať, ako vyzerá súčasný moderný interiér. Samozrejme, je rozdiel, či myslíte na domáce prostredie alebo komerčnú sféru. No čo ich bude všetky spájať? Určite prevažujúce materiály. Zabudnite len na drevo a plast! V kurze je priehľadnosť! Využívanie skla sa za posledné roky posunulo na inú úroveň a už ho nenájdete len tam, kde sa naňho dívate doma. To znamená v oknách, na konferenčnom stolíku alebo zapracované vo dverách. Mnohokrát v týchto predmetoch sklo zostáva, ale dostáva podstatne viac priestoru. Odvážite sa ním však nahradiť celú stenu?

sklenené steny

Doteraz nepoznaný vizuálny priestor

Viete si predstaviť, že by vaša bytová dispozícia pozostávala z jedného prepojeného priestoru? Znie to priam geniálne, ale príliš praktické to nie je. Potrebujete oddeliť spálňu, detskú izbu či dokonca kuchyňu. No nie vždy tak, aby ste stratili aj vizuálny kontakt a priestor tak nenávratne predelili. Iba priehľadná sklenená stena dokáže priestor predeliť bez straty svetla a udrží priestor opticky otvorený.
skleněné kameny

Vchod do záhrady aj obývačky

Chcete jednoducho nájsť dokonale miesto, kde sa bude sklenená stena vynímať bez toho, aby vás obzerala o súkromie? Nechoďte ďaleko od spoločenských miestností a máte vybraté! Práve obývačka spojená s kuchyňou alebo prechod z chodby do záhrady sú priam ideálnym miestom na to, aby ste zbúrali múry a prepojili dva priestory či skoro prepojili interiér s prírodou. Už viac nebudete mať problém s dostatkom svetla a súkromie v priehľadnom múre bez aplikácií dosiahnete jednoduchým krokom. Nainštalujte žalúzie či závesy, ktoré budú pripravené kedykoľvek vám zatieniť a vytvoriť súkromie. Pokiaľ sa pre priehľadné predelenie rozhodnete v rámci exteriéru, oddeľujte miestnosti, ktoré súkromie nepotrebujú.