Letné šaty v čiernej farbe

Leto je symbolom farieb a hravosti, čo sa odráža aj v našom šatníku, v ktorom počas letných mesiacov prevládajú veselé farby. V šatníku mnohých žien však nájdeme aj množstvo čiernej farby. Ak aj vy milujete čiernu farbu a nechcete sa jej vzdať ani v lete, nezúfajte – pri vhodnej kombinácii a správnom nosení čiernych šiat nič nepokazíte. Letné šaty v čiernej farbe dokážu krásne zvýrazniť napríklad aj vaše opálenie a pri správnej kombinácii farieb získate skutočne výnimočný outfit.

letní šaty

Základné pravidlá pri nosení čiernej farby

Aj keď sa noseniu čiernej farby počas leta mnohé ženy vyhýbajú, niet sa čoho obávať. Čierna farba síce priťahuje slnečné lúče, najdôležitejší je však materiál, z akého sú šaty zhotovené. Trendom tohto leta sú takzvané maxi šaty, ktoré sú charakteristické svojou vzdušnosťou. Medzi materiál, ktorý je charakteristický pohodlnosťou a priepustnosťou, patrí hodváb. Okrem neho sa tiež budete počas horúcich letných dní cítiť príjemne aj v balne, šifóne či v saténe. Na čo si pri nosení čiernej farby treba dať pozor?

Farebné zladenie– čierna je pre mnohých príliš temná. Vo všeobecnosti tak však vôbec nemusí pôsobiť. S farbami sa dá krásne vyhrať, základom však je nemať na sebe príliš veľa čiernej. Tmavý outfit dokonale zladíte napríklad s červenou alebo bielou farbou. Hitom leta sú krikľavé farby, prečo teda nevyskúšať výraznejšie farby?

Kombinácia šiat a ostatných častí outfitu– čierna patrí medzi dominantné farby, v ktorých zaujmete pomerne rýchlo. Všetkého však veľa škodí, preto ak si oblečiete čierne šaty výrazneho strihu či s masívnymi ozdobami (napríklad krajka), siahnite po všednejších topánkach, kabelke či bižutérii.

Strih šiat– veľký hit tohto leta predstavujú maxi šaty. Ak takéto šaty v skrini máte, prečo k nim nevyskúšať napríklad biele tenisky? Aj ku ležérnejším šatám sa hodia športovejšie kúsky. Čierne letné šaty vyzerajú výborne, avšak len v prípade, ak viete správne kombinovať materiály. Transparentné materiály alebo šaty s krajkou sa nebojte zladiť so športovými kúskami.

červené šaty

Čierne letné šaty len v tej najvyššej kvalite

Či sa jedná o čierne alebo farebné letné šaty, materiál, z akého sú ušité je veľmi dôležitý – obzvlášť v lete. Na stránke www.glashgirl.sk nájdete širokú ponuku nielen letných šiat, ale aj šiat do chladnejšieho počasia. V ponuke sú šaty len v tej najvyššej kvalite, ktoré si určite zamilujete.