Ako cestovať za menej peňazí?

Hlavne mladí ľudia často túžia po spoznávaní nových krajín sveta a na tom nie je nič zlé. Cestovanie do rôznych oblastí vám do života môže dať veľa. Problémom sa avšak u mnohých stávajú peniaze. Cestovanie mnohí vidia ako finančne náročnú aktivitu, preto sa jej vyhýbajú a tým prichádzajú o veľa nových skúseností a zážitkov. Je ale niekoľko tipov, ako chodiť po svete a neminúť pri tom celý svoj majetok.

booking

Nájdite si zľavový pobyt

Sú spoločnosti, ktoré ponúkajú možnosť zľavových pobytov. Stačí len hľadať na internete a uvidíte, že sa z nich dá vybrať niečo, čo vás bude zaujímať. Výhodu v získavaní zliav majú aj študenti, ktorí si môžu vybaviť študentský preukaz. Neverili by ste, koľko zliav v akých rôznych oblastiach môžete vďaka jednej kartičke získať. Od cestovania v MHD až po nákupy oblečenia si môžete zľavniť len vďaka tomu, že niekde študujete. Ak by ste aj nenašli zľavový pobyt, môžete využiť aspoň špeciálny kupón na Booking, ktorý vám z ceny za ubytovanie odráta aspoň nejakú sumu.

Hľadajte lacné destinácie

Turisti zvyknú vyhľadávať známe destinácie, ale to ich môže stáť peniaze naviac. Prečo teda neskúsiť niečo menej známe, kam veľa ľudí nechodí. Skúste si nájsť ubytovanie napríklad v malom meste niekde v Južnej Amerike a uvidíte, že zážitkov budete mať viac než z Benátok, alebo Paríža. Domorodci sú v týchto oblastiach veľmi pohostinní a budú vám veľa vecí, napríklad jedlo alebo služby sprievodcu, ponúkať len z dobrej vôle zadarmo. Takto sa dá získať mnoho skúseností, lebo kultúra týchto oblastí je naozaj odlišná. Možno sa vám aj prestane páčiť chodiť do veľkomiest, ktoré navštevuje každý druhý turista.

hvězdy

Cestovanie za málo peňazí so sebou určite prináša nejaké riziká, preto si práve na lacných dovolenkách dávajte pozor na veci, ale aj zdravie. Avšak tie zážitky vám určite vynahradia to malé riziko nepríjemností, ktoré sa ale aj tak často dajú vyriešiť. Preto ak na to máte dostatok času, cestujte kým sa dá.