Fazuľové brownies – zákusok, ktorý si môžete dopriať bez výčitiek!

Patríte medzi ľudí, ktorí odpíšu niečo, pretože im to nie je sympatické, nepoznajú to, nie sú stotožnení s kombináciou. Ľudia odpisujú najmä jedlá, ktoré nepoznajú, obsahujú ingredienciu, o ktorej si myslia, že sa tam nehodí. Jedným z takýchto jedál, respektíve koláčov, je fazuľové brownies. Už pri samotnom názve koláča, mnohí spozornejú a povedia si, že toto nemôže byť dobré alebo to nejedia, pretože si myslia, že fazuľa sa do koláča jednoducho nehodí. Niekedy stačí len skúsiť a môže sa stať, že sa do tej chuti zamilujete. Fazulove brownies je veľmi zdravá alternatíva celosvetovo známych čokoládových brownies.

dezert

Ich chuť ohúri aj vás!

Ak sú na tácka upečené fazuľové brownies, tak si ani nemusíte všimnúť, že sa nejedná o čokoládové brownies. Ich vzhľad je veľmi rovnaký. Ak sa rozhodnete skúsiť tento koláč, určite si ho zamilujete a stane sa obľúbeným zákuskom vás a vašej rodiny. Fazuľové brownies sú charakteristické svojou skvelou chuťou a je to veľmi zdravý variant klasických čokoládových brownies. Základnou surovinou je fazuľa, ako to už z názvu fazuľové brownies je jasné. Okrem fazule je potrebné aj kakao, sladidlo, jemné ovsené vločky a štipku soli, sódu bikarbónu, čokoládu a môžete použiť aj vanilkovú arómu. Je na vás po akom sladidle siahnete – môžete zvoliť cukor, stéviu, med alebo agávový sirup či javorový. V prípade, že budete pracovať so suchou fazuľou, je potrebné ju namočiť a niekoľkokrát vodu vymeniť. Niektorí odporúčajú zaliať fazuľu vriacou vodou. Príprava je veľmi jednoduchá, pretože všetky suroviny okrem čokolády stačí zmiešať a vymiešať ich mixérom. Nakrájanú alebo na hrubšie nastrúhanú čokoládu pridáte, keď cesto vylejete na plech. Potom cesto stačí čokoládou posypať a vložiť do rúry.

dortík

Nízkokalorické koláčiky

Čokoládové brownies sú dosť kalorické koláčiky, no ak si strážite líniu, chcete schudnúť alebo ste profesionálny športovec, tak fazuľové brownies sú voľbou pre vás. Vy sa tak nemusíte báť, že budete musieť obmedziť príjem sladkého jedla, ktoré tak milujete. Ak pridáte kvalitné suroviny, ako napríklad kvalitnú horkú čokoládu, kvalitné kakao, tak koláč bude veľmi zdravé. Fazuľové brownies je skvelý koláčik, ktorý si môžete dopriať s rodinou, s priateľmi bez žiadnych výčitiek svedomia. Ak sa chcete dozvedieť viac, prípadne hľadáte recept na fazuľové brownies, odporúčame vám navštíviť webovú stránku https://spolukstolu.podravka.sk/.