Sni ktoré si nepamätáte


Určite sa Vám stále že ste sa zobudili a povedali ste si ďalšia noc na nič , vôbec nič sa mi nesnívalo. Tak to ale Není , každú noc môžeme mať 3 až 7 snov  aj keď si na všetky nepamätáme. Ale tí čo si pantáte často bývajú divné , a čo sa v našich sne deje je mimo našu kontrolu alebo nie ? Teraz sa konečne dostaneme k takzvanému Luciini snívaniu .  Ale čo sa vlastne deje a jak to funguje ?
Pri spaní sa dostaneme do fáze NREM spánku. Inak povedané rýchli pohyb očí. ktorý sa pri tejto fáze pohybuje a jedna sa o najdôležitejšiu časť spánku.

spánek

Pri spánku sa naše telo doslova uzamkne a potom pohybu vo sne nie sú nijak viditeľne v realite čo taktiež spôsobuje spánkovú paralýzu. Pri tej dôjde k plnému vedomiu avšak náš mozog neodomkne naše svaly a preto sa nemôžeme pohybovať . V tejto fáze ale na nás mozog  stále vytvárať svoje triky a vytrvať halucinácie ktoré zobrazuje tiene a pocit strachu. A Čo keď túto situáciu otočíme a to tak že sa neprebudíme ale naopak odomkneme náš pohyb ? Samozrejme aj to sa môže stáť a hovoríme tomu námesačnosť. Toto sa deje v spánku a veľmi hlbokom spánku. Prečo sa to deje , tak to  nikto nevie . Avšak ľudia trpiacimi námesačnosťou nespia tak úplne . Jedná sa o malú prechodnú líniu medzi spánkom a prebudením. Technicky plno vnímajú ale nie s vedomím. Práve preto námesačný ľudia nenarazia do nábytku a dokonca boli zaznamenané prípady pri ktorých sa robili náročne činnosti ako napríklad príprava jedla či dokonca šoférovanie auta.

nohy

Pri normálnych snoch je vo vašom mozgu vypnutá možno sebaovládanie. Doslova nedokážete sami seba zaradiť  do príbehu a priestoru a celkovo môžete pri veľkých snoch dostavať pocit že si pozeráte na seba ako by sa malo diať niečo Vám . Ako náhle si uvedomíte čo sa deje váš mozog sa aktivuje a zapojí vás do tejto skutočnosti a dostanete tak kontrolu. Bohužiaľ viacej skutočnosti o tom nevieme . Čo ale vieme je že môžete pripraviť mozog na Luciini snívanie aby a vyvolať ho častejšie. Existujú rôzne pomôcky ktoré nám pomôže toto snívanie vyvolať častejšie či už sa jedna o kontrolovanie hodín alebo počítanie prstov a to s úmyslom že si kontrolujeme realitu.