Sni ktoré si nepamätáte

.


Určite sa Vám stále že ste sa zobudili a povedali ste si ďalšia noc na nič , vôbec nič sa mi nesnívalo. Tak to ale Není , každú noc môžeme mať 3 až 7 snov  aj keď si na všetky nepamätáme. Ale tí čo si pantáte často bývajú divné , a čo sa v našich sne deje je mimo našu kontrolu alebo nie ? Teraz sa konečne dostaneme k takzvanému Luciini snívaniu .  Ale čo sa vlastne deje a jak to funguje ?
Pri spaní sa dostaneme do fáze NREM spánku. Inak povedané rýchli pohyb očí. ktorý sa pri tejto fáze pohybuje a jedna sa o najdôležitejšiu časť spánku.

spánek

Pri spánku sa naše telo doslova uzamkne a potom pohybu vo sne nie sú nijak viditeľne v realite čo taktiež spôsobuje spánkovú paralýzu. Pri tej dôjde k plnému vedomiu avšak náš mozog neodomkne naše svaly a preto sa nemôžeme pohybovať . V tejto fáze ale na nás mozog  stále vytvárať svoje triky a vytrvať halucinácie ktoré zobrazuje tiene a pocit strachu. A Čo keď túto situáciu otočíme a to tak že sa neprebudíme ale naopak odomkneme náš pohyb ? Samozrejme aj to sa môže stáť a hovoríme tomu námesačnosť. Toto sa deje v spánku a veľmi hlbokom spánku. Prečo sa to deje , tak to  nikto nevie . Avšak ľudia trpiacimi námesačnosťou nespia tak úplne . Jedná sa o malú prechodnú líniu medzi spánkom a prebudením. Technicky plno vnímajú ale nie s vedomím. Práve preto námesačný ľudia nenarazia do nábytku a dokonca boli zaznamenané prípady pri ktorých sa robili náročne činnosti ako napríklad príprava jedla či dokonca šoférovanie auta.

.

nohy

Pri normálnych snoch je vo vašom mozgu vypnutá možno sebaovládanie. Doslova nedokážete sami seba zaradiť  do príbehu a priestoru a celkovo môžete pri veľkých snoch dostavať pocit že si pozeráte na seba ako by sa malo diať niečo Vám . Ako náhle si uvedomíte čo sa deje váš mozog sa aktivuje a zapojí vás do tejto skutočnosti a dostanete tak kontrolu. Bohužiaľ viacej skutočnosti o tom nevieme . Čo ale vieme je že môžete pripraviť mozog na Luciini snívanie aby a vyvolať ho častejšie. Existujú rôzne pomôcky ktoré nám pomôže toto snívanie vyvolať častejšie či už sa jedna o kontrolovanie hodín alebo počítanie prstov a to s úmyslom že si kontrolujeme realitu. 

Ohodnoťte příspěvek
.