Firma Microsoft


Ako asi väčšina z Vás vie, Bill Gates je najbohatší človek na svete. Môže za to fakt, že je zakladateľom, vlastníkom a zároveň dobrovoľným zamestnancom firmy Microsoft. Mladá generácia si už asi nevspomenie na počítače s oblou obrazovkou a mechanikou na diskety. V 80tich a začiatkom 90tich rokov boli takéto počítače považované za drahé a veľmi užitočné pomôcky. Už vtedy za to vďačíme firme Microsoft a ich prvému operačnému systému DOS.

budova

Diskette operating system. Áno, systém, ktorý fungoval na diskety. Bez tohoto operačného systému by počítače značky IBM síce vyzerali na tú dobu super, no ľudia by s nimi nevedeli pracovať. Následne prichádza systém Windows, no za zmienku stojí až Windows 95, ktorý s Microsoftu spravil snáď najbohatšiu firmu. Oproti Dosu je systém Windows určite o moc šikovnejší a prehľadnejší. Následuje ho Windows 98, 98SE, Millenium, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10. Tu to vidíte.

Firma Microsoft je stále veľmi aktívna aj v dnešnej dobe. Systém Windows 8.1 a 10 sa dnes využívajú skoro v každej domácnosti a firme po celom svete. Už je dostupný aj vo výkonnejších a drahších tabletoch. Už od roku cca 1985 firma Microsoft každú degádu rozvíja našu spoločnosť a pripravuje nám komfortný život a zábavu. No kde by sme dnes boli bez počítača, internetu, tabletu? Bez ľahko ovládateľného softvéru? Uznávam firme Microsoft už konkuruje Apple, Android, aj Linux. Firma Microsoft sa už však bije o prvenstvo aj vo svete videohier.

logo
Ich perfektná hracia konzola Xbox One nebezpečne konkuruje firme Sony a ich Playstation 4. Je ťažké presne povedať, kto drží v tomto smere prvenstvo. Xbox 360 bol takisto obrovský úspech, no kvalitná bola aj prvá konzola Xbox a hlavne videohra Halo. Takže to zhrniem. Firma Microsoft nám cca 30 rokov poskytuje:

•      Ľahko a komfortne ovládajúce operačné systémy pre naše PC, notebooky, tablety.
•      Neuveriteľné množstvo softvéru, ktorý využívajú spoločnosti po celom svete k svojej práci
•      Kvalitnú a nadčasovú zábavu zo sveta videohier. Možnosť zahrať si s hráčmi z celého sveta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup