Dovolenka cez cestovnú kanceláriu vs. na slepo


Hovorí sa, že svet je kniha, a tí, ktorí necestujú, čítajú iba jednu stranu. S týmto tvrdením absolútne súhlasíme. Cestovanie a spoznávanie nových kultúr a miest má pre človeka doslova blahodarné účinky. Je to dokonalý prostriedok na odreagovanie a uvoľnenie unavenej mysle.

vw

Každý sme však rozdielni a je prirodzené, že každému vyhovuje iný druh či typ dovolenky. Kým niektorí nedajú dopustiť na vopred vybavenú a dojednanú dovolenku cez cestovnú kanceláriu, dobrodružní ľudia sa vyberú na zájazd naslepo a skúšajú svoje šťastie, kde by sa mohli ubytovať. Každý spôsob má svoje výhody aj nevýhody, ktoré si v tomto článku bližšie priblížime.

moře

Objednať si zájazd cez cestovnú kanceláriu volia zvyčajne rodiny či dôchodcovia, ktorí si adrenalínu zažili v svojom živote až-až a dovolenku chcú mať naplánovanú od A po Z. Výhodou takejto rekreácie je možnosť dopredu si zvoliť hotel či apartmán, v ktorom budete ubytovaní, vybrať možnosť stravy (najobvyklejšou voľbou je polpenzia) a zvoliť si dátum príchodu a odchodu. Cestovná kancelária ručí za ponúknuté služby a v prípade nespokojnosti dovolenkárov či prípadných reklamácií sa vám vždy bude snažiť vyjsť v ústrety. Nevýhodou je, že za takto strávenú dovolenku si budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka.

rodina

Dovolenku na slepo či takzvane „na blint“ volia najmä tínedžeri a mladí ľudia, ktorí chcú zažiť ten pravý adrenalín a nutne sa neviazať na jedno miesto. V takomto prípade nie je problém sadnúť do auta, na dve noci sa ubytovať na jednom mieste a následne ďalej vyraziť na cesty. Aj v tomto prípade si však treba dopredu premyslieť, hlavne v čase najväčšieho návalu turistov, či v danej oblasti nájdete ubytovanie za vhodnú cenu. V takomto prípade si musíte sami zabezpečiť stravu, avšak mladí ľudia sú veľmi šikovní a obratní a toto je ich najmenší problém. Výhodou je, že nemusíte platiť zbytočné poplatky za províziu cestovným kanceláriám a sami si kontrolujete, koľko peňazí kde utratíte.
Ak už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ dovolenky, prajeme vám, aby ste si na nej oddýchli a načerpali sily do ďalších dní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup