AKO ZAUJAŤ BALKÓNOM


Balkóny v bytovkách sú malé a väčšinou ich ľudia využívajú len na posedenie. Čiže dajú si na balkón plastové stoličky a stôl. Mnohým ľuďom chýba kreativita a chuť si okrášliť tento priestor. A na druhú stranu je u Slovákov veľmi obľubené dať na balkón kachlíky s pelargóniami. Je to  klasické a tieto kvety nepotrebujú veľkú starostlivosť a kvitnú dlhšiu dobu.
 pelargónie na balkóně
Avšak balkón sa dá využiť aj na vypestovanie si vlastných redkvičiek či paradajok. Budeme potrebovať len nádobu so zemou a semiačka. Samozrejme zalievať a trošku nadšenia z toho, že si viete pár vlastných bio paradajok vapestovať na balkóne. Veď pri večernom posedení na balóne si odtrhnete vlastnú paradajku, ktorá bude mať úplne inú chuť ako tá z obchodu. Takto sa dá vypestovať aj napríkladpaprika, čili papričky, mrkva a pertžlen.
 miska rajčat
Ďalším skvelým spôsobom ako využiť balkón a mať z toho aj úžitok je si vypestovať bylinky. Bylinky využijete v kuchyni, keď sú ešte čerstvé, alebo si ich usušíte. Sú to nenáročné rastlinky, ktoré vám spríjemnia čas strávený na balkóne alebo loggii. Vďaka esenciálnym olejom a siliciam dodajú veľmi peknú vôňu v okolí. Taktiež ich môžete vyučiť na prípravu čajov proti prechladnutiu alebo na príjemný relax.
 
Ak sa vám nechce nič pestovať a starať sa o mini záhradku, tak si môžeme v obchodoch nájsť rôzne  typy záhradného nábytku. Alebo si môžeme obrúsiť nejaký starší nábytok a namaľovať. Získate tak vintage look. Alebo použiť staršie palety a zopár vankúšov a krásne posedenie je na svete. Na vytvorenie príjemnej atmosféry je vhodné použiť svietniky alebo lampáše.
 červené židle se stolem
V poslednej bode sa na trhu objavili aj kvetináče prispôsobené na balkónové použitie. Na ich zavesenie už nebudete potrebovať úchyty, háky a ani nič podobné. Kvetináč má v sebe zárez a tým drží na zábradlí. Zázer je dostatočne hlboký, aby kvetináč odolal vetru a nespadol z balkona.