Všetko potrebné na jednom mieste


Doba, kedy máme dispozícii množstvo www stránok nám priniesla nové možnosti, ako sa dostať k našej obľúbenej hudbe. No je to skvelé riešenie i v prípade, kedy hľadáme nejakú novú hudbu, či ten správny štýl.
Web nám ponúka kvalitné a graficky veľmi prehľadné stránky, pomocou ktorých sa ľahko zorientujeme. Osobne požívam web s názvom LastFM, kde nájdeme doslova každú kapelu i tie najmenej známe. Lepšie povedané, nájdeme na nej všetko. Od garážových kapiel zo Slovenska, až po Lady Gaga.
kytarové solo
LastFM
Pokiaľ hľadáte čokoľvek týkajúce sa pesničiek, videoklipov a informácií o rôznorodých kapelách a hudobných žánroch, táto stránka je ako stvorená pre vás. Ja som pomocou tejto www stránky našiel množstvo skupín a dopátral sa i k mnohým menej známym hudobným žánrom, ktoré ma však oslovili.
Je smutné, ak skoro každý človek počúva iba Justina Biebera alebo nášho Rytmusa. Tieto stránky nám ponúkajú mnoho talentovaných a skvelých pesničiek, ktoré nám dajú niečo viac. Samozrejme, nájdeme na nich i týchto spomenutých „umelcov“, no tým to vôbec nekončí.
různé nahrávky
LastFM nám ponúka množstvo hudby pomocou spolupráce s najpopulárnejším prehrávačom Youtube. Teda na tejto stránke nájdeme príspevky, ktoré prehráme cez Youtube prehrávač bez toho, aby sme boli presmerovaní. Je to praktická metóda, no ak by bol predsa niekto nespokojný, LastFM mu možní i počúvať cez prehrávač Spotify. Mimochodom taktiež bez zbytočného presmerovania.

V prípade, že už ste svojej obľúbenej kapely prepočúvaní, nevadí. V pravom rohu vidíme zoznam Similar Artists. Tento zoznam nám automaticky vyhľadal podobné kapely, ktoré hrajú na podobný štýl. Zhoda býva určená podľa najväčšej zhody tagov. Teda máme na výber tie najzhodnejšie kapely a hudobné žánre a to s najpresnejším odhadom. A práve táto možnosť sa mi na spomenutom LastFm páči najviac. Pomocou tejto zhody sa dostanete k mnohým ďalším hudobným kapelám a žánrom, ktoré sa vám pravdepodobne budú páčiť takisto.