Swing

Máte radi zábavu, pozitívnu hudbu? Máte radi učenie nových tanečných krokov a štýlov? Naučte sa swing a nikdy sa neocitnete sami na okraji preplneného tanečného parketu. Namiesto toho budete ako živel na tanečnom parkete. Nechajte svoju jedinečnú osobnosť splanúť, keď pridáte svoju predstavu k základným pohybom.

tango

História
Swing hudba a swing tanec vstúpil na javisku počas obzvlášť ťažkého obdobia v histórii USA. Krátko po skončení prvej svetovej vojny sa zaviedli zákazy a hudobníci stratili veľkú časť svojho publika. Čoskoro sa burza zrútila a Spojené štáty vstúpili do Veľkej hospodárskej krízy. A nakoniec, hneď ako sa veci upokojili, začala druhá svetová vojna a každý brat, otec a manžel sa dostali do boja proti Nemecku.

taneční

Našťastie jazzoví hudobníci sú známi svojou hudbou, aby pomohli ľuďom vytrvať aj v najtvrdších časoch. Po prvej svetovej vojne Jazz prešiel do The Swing Era, obdobie, ktoré trvalo dvadsaťpäť rokov. Swingové tance sa vyvíjali v jazzových halách dvadsiateho storočia ako tanečníci, frustrovaní tanečnými pohybmi, ktoré nedokázali držať krok s rytmom hudby, vyvinuli úplne nový štýl tanca.
V polovici tridsiatych rokov tanečné sály po celej krajine tancovali na Lindy Hop a na menej zložité Jitterbug. Inštruktori tanca tvrdili, že divoké a bláznivé tance boli len módne a zmizli tak rýchlo, ako prišli. Avšak, štýl swingu pretrval a tanečné školy všade začali učiť swing na svojich tanečných parketoch.

tancování

Swingový tanec slúžil ako zábava a uvoľňoval stres počas najhoršieho hospodárskeho obdobia v americkej histórii. Počas veľkej hospodárskej krízy sa swing naďalej rozšíril po celej krajine. Táto cenovo dostupná forma zábavy udržiavala ľudí sociálne, aktívne odvrátených od zlých a depresívnych vecí v dobe, keď všetko vyzeralo bledo. Preto je dnes swing taký populárny, lebo aj keď všetko zlé skončilo vždy sa nájde miesto pre ešte viac zábavy.