Služba staré za nové


Sedačky v sto percentom stave

Ak sa už nemôžete pozerať na to ako vyzerá Vaša posteľ , je tu ľahké riešenie. Čalúnnictvá sa zaoberajú opravou plachty kože alebo iného materiálu na sedačkách , stoličkách alebo nábytok s textilom . Ak máte už dosť toho ako vyzerá Váš nábytok , či posteľ môžete túto služby využiť .Nájsť si dobrého čalúnnika v dnešnej dobe nie je až taký problém . Na slovenskú máme viac ako 200 firiem zaoberajúcich sa čalúnnictvom .
čalouněné žuidle

Ako postupujú pri výmene textílie alebo kože ?

Najprv si pozrú stav akom sa nachádza. Potom opravia staré poškodené časti , alebo šroby. Potom celé kreslo alebo posteľ rozoberú aby mohli zistiť ako je moc poškodený materiál ktorý budú čalúniť. Ak je poškodený niektorá časť , opravia ju a začínajú prípravu na potiahnutie čalúnenia. Pripravia sa pôvodnú alebo novú latku , záleží od požiadavky zákazníka , na čalúnenie. Natiahnu novú latku na posteľ alebo nábytok a prichytia tak aby bola natiahnutá , bez pokrčenia. Ak je natiahnutá správne , začínajú látku pripevňovať. Využívajú veľmi kvalitný a odolný materiál  na poškodenie alebo zničenie nového čalúnenia.  Nie je to nič zložité , no nie každý to môže čalúniť svoj nábytok. Pokiaľ to chcete mať dobre a pekne , musíte na to využiť techniku.
barevná pohovka

Čalúnnictvo je samo o sebe veľmi špeciálne odvedie. Samotné čalúnenie využíva veľmi mále percento lodí keďže ľudia menia staré poškodené za nové . Je to chyba , pretože to staré sa dá lacno opraviť a využívať ešte niekoľko rokov , a ak sa budete o to pravidelne starať môže ju používať aj ďalšia generácia.

Čo sa ale týka samotnej ceny všetky záleží od toho čo sa bude čalúniť , teda o aký druh pôjde , a od zákazníka , aké služby si vyberie. Ak pôjde o kompletné služby cena môže byť  trochu výšia , no Váš nábytok , posteľ či stolička , bude vyzerať ako nová. Samozrejme že musíme počítať aj cenu s dopravou a donesením až k vám do obývačky či spálne.