Sklenené zábradlie na schodoch a jeho nenahraditeľné výhody

Ak sa pozrieme do súčasných interiérov, respektíve tých, ktoré sa zaujímajú o trendové riešenia z hľadiska dizajnu a funkčnosti, nemalo by v nich chýbať zabradlie na schody https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ vyrobené zo skla. Práve jeho materiál je dôvodom jeho popularity spolu s originálnymi vlastnosťami, aké tento typ zábradlia prináša. Takéto prevedenie so sebou do vašich priestorov prinesie niekoľko oceniteľných stránok, kedy sa k tým najviditeľnejším radí najmä estetika a modernosť.

Drevené schody, pevné zábradlie, sklo

To sme ale prioritné vlastnosti spomenuli len v stručnosti. Sklenené prvky vo všeobecnosti dokážu napríklad prirodzene prepúšťať svetlo do interiérov, čím sa také zábradlie môže nachádzať aj na balkóne. Vo vnútri a teda na interiérových schodiskách má zasa tendenciu dopriať schodom prirodzenú viditeľnosť a ľahkosť. Výsledkom je tiež estetická stránka a fakt, že schodisko sa po dizajnovej stránke následne dokonale prispôsobí blízkemu prostrediu a bude s ním tvoriť harmonický celok. Zmodernizuje sa tým konkrétny priestor a bude pôsobiť elegantnejším dojmom.

Zatočené schodiská

A áno, s bezpečnostným prvkom, akým je zábradlie sa rozhodne musí spájať najmä bezpečnosť. Avšak ide táto požiadavka v ústrety so skleneným materiálom?

  • Pri výrobe sklenených prvkov ako aj zábradlí z tohto materiálu sa dnes väčšinou používa bezpetnostné kalené sklo. Teda typ, ktorý je odolnejší voči bežným nárazom a je tak prispôsobenú pre bežnú prevádzku, kedy sa však aj v prípade možného puknutia nerozsype na veľké a nebezpečné črepy.

Sklo vo všeobecnosti so sebou prináša originálne vlastnosti ako schopnosť opticky zväčšovať priestor a prirodzeným spôsobom ho osvetliť. Rovnako vytvára odľahčenú, respektíve odvzdušnenú atmosféru a nejde len o čisto vizuálny prvok, ale tiež ten s funkčným využitím a oceniteľnými stránkami prakticky pre rodinný ako aj firemný interiér (alebo exteriér).