Prečo dezinfikovať?

Dezinfekcia je dôležitou súčasťou napríklad zdravotníckych priestorov, hoci neodmysliteľnou je aj v našich domácnostiach, no tiež na pracoviskách, v jedálni…. a pod. Skrátka všade, kde sa pravidelne stýkajú ľudia, pretože čisté priestory sú hlavným bodom z hľadiska ľudského zdravia a hygieny.

maska

A dobre vieme, že o to je táto téma dôležitejšia v dnešných časoch, ktoré sú žiaľ špecifické aktuálnym vírusom COVID- 19. Pochopiteľne ten ale nie je jediným dôvodom, pravidelnú dezinfekciu plôch, miestností, ale aj vlastných rúk sme predsa podstupovali aj dávno pred covidom. Týmto spôsobom však najúčinnejšie vyčistíme dané veci a priestory od vírusov, baktérií a plesní. Výsledkom následne budú čisté a predovšetkým hygienické miesta, v ktorých sa následne budeme môcť bez obáv pohybovať.
Je výhodou, ak siahneme po kvalitnejších dezinfekčných prostriedkoch a na túto otázku dnešný trh pozná odpovede. Dezinfekčné prostriedky rady STÉRIDINE inaktivujú patogény a pritom nepoškodzujú životné prostredie. Dezinfekcie STÉRIDINE spĺňajú najnáročnejšie kritériá a preto ich odporúčame zvlášť citlivým ľuďom, ktorí trpia najrôznejšími alergiami a inými reakciami.

rozprašovač

Dezinfekcie ako aj sterilizácie sú pre ľudí a miesta okolo nich neodmysliteľnými úkonmi, ktoré sa odbornejšie zhrnú do pojmu antisepsa. Vďaka týmto úkonom prichádza najfunkčnejším spôsobom k odstráneniu baktérií, plesní, ale rovnako tak aj infekčných vírusov. Teda ich výsledkom nie je iba čistota a estetika, ale chránia nás tiež zo zdravotného hľadiska, obzvlášť sa týmto úkonom venovala a venuje pozornosť tam, kde prichádza k starostlivosti o chorých ľudí. Alebo napríklad v situácii, akou je naša súčasná doba, kedy na každom kroku číha infekčné ochorenie- Koronavírus.
Pod účinnou dezinfekciou si môžeme predstaviť ničenie infekčných baktérií a vírusov, a to napríklad z uzatvoreného prostredia, rôznych plôch, predmetov, ale aj z našej vlastnej pokožky.