Pozor na závislosť na internete


Ľudia zvyknú tráviť čas na internete naozaj z rôznych dôvodov. No väčšinou je dôvod práve ten, že chcú určitým spôsobom vyplniť svoj čas a práve preto je pre nich maximálne dôležité, aby sa mu venovali. Ak sa na to pozriete z inej stránky, je viac než pravdepodobné, že práve čas na internetových stránkach vám ubehne neuveriteľne rýchlo. Prečo to tak funguje? Jednoducho si neuvedomujeme, čo sa deje a prečo ten čas vlastne tak rýchlo uteká. Postupne mnohí ľudia získavajú práve preto k internetu nejaký ten odpor, pretože im prekáža, že takto ničia svoj voľný čas. Je to možno pre nich ťažké, ale snažia si sami stopnúť, koľko času na internete strávia.

počitač

Na to samozrejme existujú aj rôzne aplikácie, ktoré sledujú váš čas. V dnešnej dobe však existujú aj také aplikácie, ktoré vám jednoducho internet po čase samy od seba vypnú, aby ste proste nemohli ďalej závisláčiť takýmto spôsobom. Ľudia si však často neuvedomujú, ako ľahko sa dá takejto závislosti prepadnúť. Nie je to nič, za čo by ste sa mali hanbiť a dokonca to nie je ani nič hrozné, no uvedomte si, že to mnohí ľudia už zvyknú prirovnávať k závislosti na alkohole. Proste je pre vás ten čas dôležitý.

monitor

Väčšinou sa závislosť prejavuje na mladších ročníkoch, no pravdou je, že sa nevyhýba ani starším. Ľudia, ktorí na počítači pracujú si ten čas vedia celkom pekne skorigovať, práve preto, že majú práce plné zuby a veľmi dobre vedia, že sa im jednoducho čumieť do počítača vôbec neoplatí. Okrem toho ich z toho aj bolia oči a práve preto sa tomu snažia naozaj vyhnúť. Ak máte pocit, že to už aj vy preháňate, skúste niektoré aplikácie, ktoré sme spomínali. Pamätajte však na to, že to vždy môže spadnúť aj do tej roviny, v ktorej byť jednoznačne nechcete. Ak máte pocit, že je niečo zlé, neváhajte kontaktovať lekára. Nikdy neviete, kedy vám môže naozaj pomôcť.