Niekoľko informácií o investičnom zlate, jeho kúpe a výhodách

Investičné zlato prezentuje istotu. Majetkovú stálosť, pevnú hodnotu. Na zliatky s vysokým percentom rýdzosti sa navyše nevzťahuje DPH, resp. na ich kúpu sa nevzťahuje daň z pridanej hodnoty. V prípade slovenských investorov najčastejšie vravíme o kúpe tehličiek a mincí zahraničného pôvodu. Populárne sú hlavne zliatky Argor Heraeus a P.A.M.P. zo švajčiarskych rafinérií. A áno, aj na tieto platí výnimka platiť DPH.

placka na notách

NBS ako Mincovna Kremnica predávajú svoje zdroje len verifikovaným odberateľom. Bežný záujemca, čo chce investovať do investičného zlata a do jeho fyzického vlastníctva, musí navštíviť odbornú predajňu, ktorá sa zaoberá napríklad aj predajom vyššie spomenutých zliatin zo zahraničia.
Sú dostupné v rôznej gramáži. Dokážete vykonať kúpu napríklad 250, 500 až 1000 gramovej zliatiny. Samozrejme za predpokladu, ak na to máte dostatočný kapitál, cena býva v takomto prípade pochopiteľne vysoká. V skutočnosti si však investíciu do zlata môže dovoliť aj laik a človek, ktorý nemá vysoké príjmy. Pretože to zvyčajne funguje trochu inak.

placky na podlaze

Kúpiť sa dajú zliatky od jedného gramu, čiže v skutočnosti od pár desiatok eur. Každý zo záujemcov si dokáže určiť, aká investícia do zlata je pre neho vhodná z hľadiska dostupných finančných prostriedkov. Nič vám napríklad nebrániť uskutočňovať takýto nákup pravidelne a po malých častiach. To je vlastne modelová situácia mnohých slovenských investorov. Investíciu do fyzického zlatu naozaj dokážete prispôsobovať konkrétne vášmu kapitálu a finančným možnostiam.
V závere budete majiteľom zliatiny zlata, na ktorej je najvýhodnejšou stránkou stála a pevná hodnota. Je to dlhodobé pokrytie majetku, zlato totiž nepodlieha brutálnym zmenám a prepadom hodnoty tak, ako peniaze a ich kurzy alebo ako niektoré akcie či nehnuteľnosti na trhu. Tento kov je navyše vysoko likvidný a v prípade potreby ho dokážete predať po celom svete.