Masážny golier na krčnú chrbticu


Preto vedci vymysleli rôzne pomôcky, ktoré nám majú uľaviť od bolesti krčnej chrbtice, ktorá sprevádza naše dlhé dni sedenia nad prácou. Ten, čo celé dni sedí v kancelárii vie úplne pochopiť o čom hovorím. Začína sa to už na základnej škole, keď sa deti hrbia nad knihami štyri až sedem hodín v škole a následne potom aj doma, pretože domácich úloh majú neúrekom. A tak to pokračuje potom už celý život, pretože väčšina z nich chce robiť prácu v kancelárii a to je sedavé zamestnanie. Až na to, že po robote nemusia sedieť nad domácimi úlohami. Česť výnimkám, samozrejme, niečo sa nájde, čo sa človek musí raz za čas naučiť aj do roboty.

anatomie

A jednou z takýchto pomôcok je aj masážny golier na krčnú chrbticu. V tomto prípade sa jedná konkrétne o masážny golier inSPORTline Neck Massage. Jeho pôvodná cena je 27 euro aj pár drobných. V súčasnosti sa už moc nepredáva, ale občas sa ešte objaví na trhu. Keďže ma sužujú bolesti hlavne krčnej chrbtice (a tie prechádzajú do bolesti hlavy), tak som si zaobstarala tento zázrak. Samozrejme, veľa som si od toho nesľubovala, pretože už som toho vyskúšala naozaj moc veľa a skoro nič mi nepomohlo.

Na prístroji sa nachádzajú 3 stupne vibrovania a niekoľko programov vibrovania. Každý vibruje inak a vy si môžete vybrať aký program je vám príjemný. Myslím, že programov je tam sedem.

masáž

Nevýhody:

  • Golier sa dá ľahko roztvoriť a nasadíte si ho na krk. Na mojom krku v stoji samostatne moc nedržal, keď som chcela masáž, tak som si musela ľahnúť, aby mi masíroval krk, lebo inak nepriliehal. To sa mi zdalo ako prvá nevýhoda.
  • Ďalšia nevýhoda by mohla byť pre niekoho, že daný tovar nie je na baterky, ale do zástrčky. Takže keď si chcete nechať masírovať krk musíte (ako v mojom prípade) ležať pri zástrčke. Ako pre koho to môže byť výhoda alebo nevýhoda.
  • No a posledná nevýhoda, o ktorej by som sa zmienila je to, že mi to vôbec nepomohlo. Vibrovať to vibruje, ale na moje bolesti krčnej chrbtice asi samotná masáž nestačí… Čím samozrejme netvrdím, že to nebolo príjemné, však vám to napríklad kľudne môže pomôcť.