Kvalitné bezpečnostné dvere do bytu by mali byť súčasťou každej domácnosti

Vlámania do bytov či domov nie sú už v súčasnosti ničím nezvyčajným. Denno-denne vidíme v správach pokusy o vykradnutia, čo mnohých ľudí núti zamyslieť sa nad tým, ako svoju domácnosť čo najlepšie zabezpečiť. Ide predsa nielen o ochranu majetku, ale aj svojich najbližších. Základom každej jednej domácnosti by mali byť kvalitné bezpečnostné dvere do bytu. Tie sa totiž oproti tým klasickým vyznačujú mnohými bezpečnostnými prvkami, ktoré sú maximálne odolné voči akýmkoľvek pokusom o vlámania. Svojim majiteľom toho však poskytujú oveľa viac. Prečítajte si, na čo by ste mali myslieť pri výbere bezpečnostných dverí do bytu.

bezpečnostní dveře

Viete, na základe čoho sa bezpečnostné dvere do bytu klasifikujú ako bezpečnostné?

Ak sú dvere od výrobcu označené ako bezpečnostné, ešte to neznamená, že tomu tak naozaj je. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa bezpečnostné dvere označujú ako bezpečnostné? My odpoveď poznáme! Každé bezpečnostné dvere do bytu totiž musia prejsť skúškou, v ktorej je presne stanovený postup i pravidlá. V rámci skúšky ide o skúmanie odolnosti dverí voči rôznym pokusom o vlámanie či odolnosť voči požiaru. Skúška prebieha v národnej skúšobni. Po odskúšaní dverí dostanú každé bezpečnostné dvere do bytu certifikát, v ktorej je uvedené, do ktorej bezpečnostnej triedy sú zaradené. Zároveň platí, že čím vyššia trieda, tým odolnejšie dvere. Kvalitné bezpečnostné dvere do bytu by mali byť zaradené do triedy 3 alebo 4. Existujú aj vyššie, avšak tie sú určené na špeciálne účely (banky, poisťovne a podobne).

bezpečnostní zámek

Dizajn bezpečnostných dverí do bytu

Ak si myslíte, že bezpečnostné dvere nie sú nič pre vás, pretože uprednostňujete útulnejší dizajn, máme pre vás skvelú správu. Výrobcovia dverí myslia na vkus každého, a preto je možné si vybrať dizajn bezpečnostných dverí podľa toho, čo sa vám páči a hodí do interiéru či exteriéru. Vaše nové dvere môžu mať povrch od výmyslu sveta. Každý výrobca vám poskytne vzorkovník, z ktorého je možné si vybrať. Bezpečnostné dvere nemusia mať hladký povrch. Pokojne môžu byť trochu rustikálne, s výrezmi a imitáciou dreva.

Bezpečnostné dvere do bytu patria do každej modernej a bezpečnej domácnosti. Vyberte si tie pravé pre vás na webovej stránke https://www.vstavaneskrine.com/.