Ako by sa mali obliekať podnikatelia


Položil si už niekedy niekto z vás otázku, čo nosia biznismeni a biznismenky? Alebo ste sa tým jednoducho nikdy nezaoberali? Je jasné, že takáto móda je vhodná skôr pre ľudí, ktorí pracujú práve v biznise a biznisu sa chcú aj venovať. Môžeme sa opýtať či majú podnikatelia vôbec nejaký dresscode. A odpoveď je, že majú aj nemajú. Vo vlastnej firme im predsa nikto nemôže diktovať, čo si majú obliekať, aj keď je veľmi pravdepodobné, že ľudia na veľmi vysokých pozíciách už svojich ľudí na obliekanie určite majú. A je hlúpe myslieť si, že nie.
muž v klobouku
Páni košeľa, ženy sukňa?
Asi je najjednoduchšie povedať, že práve muži by mali mať v prvom rade padnúci oblek. Hlavne na rôzne stretnutia a rokovania je to určite nevyhnutnosť. Na druhej strane, čo s bežným dňom? Aj vtedy by mal mať chlap niečo podobné, pretože predsa len vzbudzuje v kancelárii určitý rešpekt, ktorý si jednoducho musí vydobiť aj tým, že má na sebe oblek. Čo sa týka žien, všetci majú zaužívaný kostým alebo v prvom rade sukňa. To však tiež nemusí byť také striktné, vzhľadom na to, že teraz už máme kostýmy aj nohavicové. Dámy však môžu pôsobiť elegantne aj v prípade, že na sebe vyslovene nemajú sukňu či kostým. Úplne im stačí, keď si dajú elegantné nohavice a košeľu. Rovnako to platí aj pre pánov.
barevné kravaty
Nebuďte príliš sexy
Ak by ste sa niečomu mali ako biznismen či biznismenka vyvarovať, tak je to určite výrazné oblečenie. Je to niečo, čím určite nikoho nepotešíte, pretože budete upozorňovať na svoju osobu a svoje prednosti a nie výkony, ktoré v práci podávate. Je aj dosť možné, že vás potom vaši zamestnanci nebudú brať príliš vážne. Taktiež sa snažte obmedziť rôzne výrazné a krikľavé farby, ktoré kričia. Určite však viete, že psychológia farieb funguje aj čo sa týka oblečenia. Tak na to myslite, keď vás čaká nejaké rokovanie alebo pohovor.