Aké dôležité je nájsť si koníčka či hobby

Prečo cíti človek potrebu niečím sa zamestnať? Nemyslím len zamestnaním ako takým, tam je prvoradý existenčný a finančný dôvod, ale zamestnať sa aj počas voľného času nejakou zaujímavou aktivitou, čiže nájsť si určité hobby. Tieto hobby, alebo slovensky koníčky, nám pritom silu a energiu neberú, naopak. Tešia nás, duševne nimi rastieme a tento pocit nám dodáva novú silu. Preto sa častokrát vraví, že najhoršie je na všetko rezignovať. Váľať sa počas voľných dní celé hodiny v kresle a pozerať teleshopping, to nám energiu uberá viac, pritom nám to prakticky nič nedá.

šachovnice

Naopak koníček nám vylepší náladu a aj napriek tomu, že niečo robíme, sa v konečnom dôsledku cítime kvalitne oddýchnutí. Hľadaním a hlavne praktizovaním hobby tak hľadáme a realizujeme svoje ja a svoje podvedomé nadanie či záujmy. Hobby je jednou zo základných súčastí zdravého duševného, ale vlastne aj fyzického života, ktoré by mal v sebe objaviť každý človek. Verím, že nejaké máte a ak nie, odporúčam, aby ste si určitý koníček našli. Aj napriek celotýždennej vyčerpanosti verím, že nejaký voľný čas sa na skutočnú realizáciu Vášho ja nájde. Neberte to prosím ako príkaz, ale ako radu.

paintball

Tímové športy
Ak ste ten typ, ktorý má svojich najvernejších kamarátov už dlhé roky, alebo nemáte problém so získavaním nových, skvelá metóda k odreagovaniu znie tímový šport a ten môže mať viacero podôb ako . Nehovoriac o tom, že týmto spôsobom ešte nových priateľov spoznáte.

knihovna

A možno ste pokojnejšia nátura
Oprášte svoje staré zaprášené knihy, alebo skúste siahnuť po nových tituloch. Určite sa nájde príbeh alebo téma, ktorá vám bude blízka, zaujme vás a zdokonalíte si v nej svoje znalosti. A pokiaľ disponujete aspoň jedným známym, svojim spôsobom sú zábavné šachy. Veľmi rýchlo pri nich uteká čas a hrou si trénujete svoje logické myslenie. A čo takto písanie? Skúste si len tak sami pre seba založiť denník či blog a neuveríte, ako sa vám uľaví a koľko vecí si ujasníte, ak svoje pocity či myšlienky vypíšete. A ktovie, možno o vaše texty niekto aj bude stáť.