Taxi k nám priletí


V každom médie sa dočítame o neuveriteľných novinkách, ktoré nás zachvíľu dostihnú. Bude naša generácia naozaj svedkom toľkých prelomov? Jedna revolučná služba sa už tvorí i v nemeckom start- up s názvom Litlum. Do vytvorenia tejto služby sa vložilo až 90 000 000  dolárov!
Veľa ľudí je oboznámených so službami Taxi a tí, ktorí ich nevyužívajú, určite vedia o čo ide. Prečo to však spomínam?
žluté taxi
Pretože ochvíľu budú taxíky na streche. V heliportoch. Zavoláme si taxík a on vyštartuje z neďalekej vysokej budovy a priletí priamo k nám. Zbadáme päťmiestne lietajúce taxi. ktoré bude mať miesto kolies zadné krídla. Jeho dizajn vyzerá prakticky a futuristicky, no ochvíľu bude realitou. Netvrdím, že ihneď priamo na Slovensku, no najskôr asi v Nemecku a USA. No časom sa táto nová, futuristická taxi služba dostane i k nám. To bude asi najviac záležať najskôr od finančnej situácie našej krajiny. Na projekte zatiaľ pracujú Nemci a ako som písal vyššie, títo výrobcovia dostali investíciu v podobe 90 000 000 dolárov, takže sa nejedná o nejakú samozrejmosť. Je to veľmi vysoká čiastka. No akonáhle sa táto lietajúca taxi služba zavedie do praxe, tak dúfam, že časom si takéto služby budú môcť dovoliť i iné krajiny. Predsa vlaky boli tiež kedysi len snom a neskôr veľkým pokrokom. A dnes už má železnice skoro každá krajina. Slovensko sa takisto pýši novými vlakmi a početnými železničnými uzlami. Aj keď sa nemôžeme zrovnávať s Japonskom, ale vlaky sa postupne inovujú i na našich tratiach. Takže za niekoľko rokov sa môžeme dúfam dočkať i zavedenia tejto novej služby prepravy, lietajúceho taxi. Samotný zakladateľ tohto projektu vyhlásil, že táto foma dopravy bude ochvíľu dostupná pre každé mesto na celom svete.
privátní letoun
Takéto lietajúce taxi bude mať názov Lilium Jet- u a dosiahne rýchlosti až 290 km/h! Zaujímavým poznatkom zostáva, že tento taxi si budeme môcť privolať, no príde k nám automaticky, bez pilota. Nasadneme a tento robot nás zavedie na miesto, ktoré si zvolíme. A práve z tohto majú niektorí ľudia zatiaľ rozpaky. Odvážime sa letieť bez pilota? Pilotovať bude taxi automaticky. My si len sadneme a oprieme sa. Ale zveríme svoju bezpečnosť do rúk robotovi? Toto je zatiaľ jediný negatívny poznatok od viacerých ľudí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup