Sledovanie Googlom


Každý z nás požíva zariadenia ako sú notebook. Počítač , tablet , smartphon alebo iné zariadenia kde ste prihlásený Google účtom. No možno neviete že všade kde sme prihlásený nás Google môže sledovať. Poďme sa pozrieť na to čo všetko Google o nás vie a ako sledovanie vypnúť.
 
prohlízeč

Ak ste prihlásený vo vašom zariadení Google vie o nás všetko . Ale čo ak nechceme aby nás sledoval ? V takomto prípade sa dajú urobiť tieto jednoduché veci. Ale skôr ako si ich povieme poďme sa pozrieť čo všetko Google sleduje.
 
·         Pripojenie do Wifi siete
 
Keď ste na Wifi Google vie všetko čo na Vaše Wifi robíte. Čiže ma prehľad o Tom aké stránky , či weby práve prehliadate. Google potom dokáže určiť či je táto pripojenie zabezpečené a či stránky nemajú nevhodný obsah. A tu je ten problém . Podľa Google sú všetky weby nevhodné a preto vyjadruje nezabezpečené pripojenie .
 
·         Poloha
 
Google vie kde sa práve nachádzate , vie Vám určiť trasu domov a do cieľa , no niekedy to môže byť veľmi otravné . Nie každý chce používať rady od Google a myslím si že každý vie trafiť domov , teda pokiaľ sa nenecháte na mieste kde ste ešte neboli.

překvapení
 
·         História prehliadania
 
Google Vie ktorú stránku ste navštívili, Google vie ktorom vaše ste na danej stránky boli a vie že ste na tej stránke zadávaní osobné údaje. Jednoduchšie povedané , Google vie všetko.
 
Ale ak chcete aby ste neboli vzdelaní Googlom , a chcete aspoň čiastočne zastaviť prenasledovanie skúste urobíte tieto kroky.
–          Vymazať všetky údaje o prehliadaní , a všetky osobné údaje ktoré ste na daný stránky zadávaní. Nikdy totiž neviete kto vás sleduje a vaše údaje môže byť zneužité.

mobil

–          Ak nechcete aby ste boli sledovaní , môžete sa odhlásiť z účtu Google. Takto vás Google nebude sledovať a nebude vedieť čo práve na internete robíte.
–          A piednym krokom ktorý môžete urobiť je že vypnete určovanie polohy. Takto Google nebude vedieť kde sa nachádzate , a nebude Vám určovať trasu na určité miesto.