Recepty na zákusky pre začiatočníkov

Aj vy patríte medzi tých, ktorých pri pohľade na krásne zákusky či torty ovládne túžba vedieť pripraviť niečo podobné? Patríte medzi mladšie ročníky, ktoré sa chcú naučiť piecť? Alebo len hľadáte inšpiráciu na prípravu netradičných receptov na zákusky? Pečenie je činnosť, ktorú miluje mnoho ľudí. Zákusok vždy dokáže človeku vyčariť úsmev na tvári a zlepšiť mu náladu. Sú však aj ľudia, ktorí pečenie nemajú až v takej veľkej obľube. Upiecť zákusok však nie je žiadna veda. S nasledovnými typmi to zvládnete skutočne hravo.

dortík

Rady pri pečení (nielen) pre začiatočníkov

Niektorí ľudia pečú zákusky či torty už od útleho veku, iní sa tejto činnosti vyhýbajú. Na tom však nič nemení fakt, že piecť zvládne skutočne každý. Recepty na zákusky nájdeme už skutočne všade. Aj keď niektoré recepty zakusky sú zložitejšie, každý si nájde ten svoj, ktorý určite zvládne. Existuje viacero rád a trikov, ktoré ak budete dodržiavať, určite nič nepokazíte. Základným pravidlom pri pečení je mať vopred nachystané všetky potrebné ingrediencie, ktoré by mali byť v izbovej teplote. Cesto predstavuje základ každého zákusku. Od jeho spracovania závisí to, aký v skutočnosti zákusok bude. Ak budete robiť cesto, nezabudnite najskôr zmiešať všetky suché prísady (napríklad práškový či kryštálový cukor, múku, prášok do pečiva, vanilínový cukor či kakao). Po zmiešaní suchých ingrediencií pridajte tekuté (napríklad mlieko alebo olej). Nezabudnite tiež pridať trošku soli. Aby ste sa vyhli tomu, že sa vám cesto prilepí na plech, poprášte ho tým typom múky, ktorý je použitý aj v ceste. Ak sa tiež chcete vyhnúť tomu, že sa vám začne hotová zmes lepiť na ruky, vopred si na ne naneste trochu rastlinného oleja, ktorý uľahčí manipuláciu s cestom. Ak si chcete byť istý, že je cesto dokonale dopečené, pred vytiahnutím plechu z trúby najskôr so špajdľou vyskúšajte, či sa cesto nelepí. Ak áno, doprajte zákusku ešte niekoľko minút v trúbe. Ak zapichnete špajdľu do cesta a vytiahnete ju suchú, cesto je poriadne dopečené.

zákusek

Aké recepty na zákusky sú medzi začiatočníkmi obľúbené?

Existuje viacero receptov na zákusky, ktoré zvládnete aj vtedy, ak ste ešte nikdy nepiekli. Medzi tradičné jednoduché recepty patrí napríklad recept na bublaninu či bábovku. Ak vás pečenie skutočne zaujíma a chceli by ste objaviť nové recepty na zákusky, navštívte stránku www.korunnycukor.sk.