Prečo sú elektróny lepšie?

Auto, to sú aj kolesá. Bezpochyby sú jeho dôležitou súčasťou. A to ako funkčnou, tak aj estetickou. V tejto chvíli následne musíme spomenúť tiež neodmysliteľný doplnok, disky na kolesá. Ktoré si vybrať? Ktoré uprednostniť a prečo?

Najskôr sa na tieto otázky pozrime všeobecne. Sú lepšie plechové alebo hliníkové disky?

Čoraz viac ľudí je oboznámených s tými hliníkovými (elektrónmi) aj napriek tomu, že plechové (oceľové) sú lacnejšie. Čím to je? Pravdepodobne tým, že elektróny ako brock https://www.najdisky.sk/hlinikove-disky/brock/ poskytujú spotrebiteľom zaujímavejšie vlastnosti. Minimálne aspoň z hľadiska dizajnu.

Zliationové koleso

Práve výzor hliníkových diskov je niečo, v čom oproti tým plechovým vidíme jasný rozdiel už na prvý pohľad. Elektróny sú viditeľne modernejšie, štýlovejšie a perfektne doplňujú dizajn celého auta. Obzvlášť sú ideálnym doplnkom pre novšie typy áut z vyššej triedy. Naopak k takýmto vozidlám sa oceľové disky vôbec nehodia. Škodili by celkovému výzoru vozidla, kazili by jeho estetický potenciál. Na starších autách však vyzerajú celkom v pohode.

  • Každopádne ak hľadáte pre svoje auto štýlové disky, víťaz je jasný, vyberajte z kategórie elektrónov.

Retro auto

Dôležité sú však aj jazdné vlastnosti.

Aj pod tieto sa prekvapivo vedia podpísať vlastnosti konkrétnych diskov. A to hlavne z hľadiska hmotnosti diskov a záťaže, akú vyvíjajú na súčiastky auta. Elektróny sa vyrábajú zo zliatin hliníka a sú preto oproti tým plechovým ľahšie. Tým pádom produkujú nižšiu záťaž. Súčiastky sa menej opotrebovávajú a čo je takisto zaujímavé- šetrí sa pohonnými látkami. S ľahšími diskami sa tiež ľahšie štartuje a sú ďalej zodpovedné napríklad za kratšiu brzdnú dráhu pri brzdení.

V údržbe sú tiež favoritom elektróny. Ľahšie sa čistia, nenaberajú na seba toľko špiny a prakticky ich stačí prebehnúť s hadicou a vodou, razom budú čisté. Naopak oceľový disk sa určite čistí namáhavejšie.