Pozor na nebezpečné pôžičky od nebankových spoločností


·         Nebezpečenstvo nebankových pôžičiek nemusí byť pre Vás len vo vysokých úrokoch, ale aj v nie úplne zrozumiteľných informáciách a podmienok, tak vo výške skrytých či neskrytých poplatkov.
·         V poslednej dobe sa veľmi rozmohlo poskytovanie drobných pôžičiek na menšie peňažné čiastky od rôznych úverových spoločností, ktoré nie sú bankami. Je potrebné si uvedomiť, že relatívne nízka suma pôžičky však neznižuje jej rizikovosť. Práve naopak, z malej nenápadnej pôžičky sa môžu vykľuť veľké dlhy. Na dlžníka tu totiž číha niekoľko právnych kľučiek a ustanovení, ktoré sú mnohokrát účelovo veriteľom nastražené na dlžníka.
dostupné finance
·         Pred čerpaním veľmi ľahko dostupných nebankových pôžičiek je na mieste dôrazne varovať. Riziko často nespočíva v samotnej výške úrokovej sadzby, pretože u nebankových pôžičiek si spoločnosti dávajú pozor, aby výška úrokov nepresahovala obvyklú hranicu, ktorá by mohla byť súdne napadnuteľná. Nebezpečenstvo sa ukrýva v iných pravidlách, podmienkach a poplatkoch, ktoré sú na zmluvách uvádzané veľmi malým a mnohokrát nečitateľným spôsobom. Text býva zámerne komplikovaný, aby sa v ňom dlžník neorientoval. V takom prípade odporúčame osloviť odbornú pomoc.
podepsání smlouvy
·         Veľakrát sa splácaná čiastka spláca už od samého začiatku a to čiastočne už z požičanej sumy.
·         Ďalšou dôležitou vecou, ​​na ktorú si treba dávať pozor, sú vysoké sankcie za porušenie povinností dlžníka. Veriteľ totiž mnohokrát nemá ani záujem na tom, aby dlžník včas a riadne splácal. Neprehľadná zmluva má dlžníka naopak zmiasť a uviesť do omylu. Potom sa dlžník dostane do omeškania a toho využijú a niekedy dokonca zneužijú veritelia k účtovaniu veľkých sankcií a doplatkov.
·         Mnohé úverové nebankové spoločnosti už vopred počítajú s väčším ziskom, než predstavuje ich príjem v podobe splátok navýšených o úroky.
 bankovky eura v běžných hodnotách
Preto si dobre rozmyslite, akým dôvodom je nemožnosť zohnať pôžičku u bežnej bankovej spoločnosti a tieto dôvody zvážiť, či nie sú skutočne oprávnené a nepúšťať sa zbytočne do ekonomického rizika.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup