Podporme našu miestnu knižnicu


Ak využijeme služby našej knižnice, napomáhame jej dlhšiemu fungovaniu a tým zároveň aj kultúre nášho mesta. Nemáme čo stratiť. Veľa nových a populárnych knižiek chodí knižnici darom. Knihy čakajú už len na nás, aby sme si ich požičali. Verím tomu, že nájdeme kopu zaujímavých tém, aj autorov. Od detského oddelenia, cez romány, krimi, až k politológii a psychológii. Ako sa hovorí- nesúď knihu podľa obalu. Nájdeme aj kopec starých, na prvý pohľad nezaujímavých knižiek, no práve tieto knihy v sebe ukrývajú obsah veľmi zaujímavý a rokmi študovaný a čítaný.

vzdělání

Miestna knižnica nám ponúka možnosť získať viac informácií, rozšíriť si svoje záujmy, zabaviť sa, alebo začítať sa do zaujímavého literálneho diela. Môžeme si požičať viac kníh na témy, ktoré nás zaujímajú a následne si môžeme utvoriť aj svoj vlastný názor na dané témy- napr. históriu, spoločnosť, aktuálnu politickú situáciu a ďalšie, podobné veci. Výber tém je naozaj pestrý. Kvalitnú knižnicu ocenia hlavne vysokoškoláci, ktorý si potrebujú neustále dopĺňať svoje vedomosti. Knižnica je jedna z mála služieb, ktorá sa nám nevtiera. Nevidíte doterné reklamy na Vašu knižnicu. Pretože knižnici stačí len Váš záujem.

vítej

Tieto služby nie sú až tak vysadené na peniaze. Nie sú nechutno komerčné, no pritom Vám poskytujú zábavu a veľký zdroj informácií. Ako som spomínal, výber je ozaj pestrý. Ja som si napríklad nie je to dávno, požičal knihu z roku 1888 a veľa som si z nej zobral. V knižnici nájdete aj takéto vzácne knižky, takisto zadarmo. Ale aj tituly z roku 2017. Viem, že dnešná doba internetu nám poskytute také služby ako informácie a zábava, no viac ľudí Vám potvrdí, že knižka je proste knižka. Text na počítači Vám tento zážitok síce priblíži, no nenahradí. Takže v skratke:

knihy

•         Máme na výber široký výber rôznych tém, autorov a titulov a za požičanú knihu nič neplatíme!
•         Podporíme kultúru našeho mesta.
Zapracujeme na sebe a svojich znalostiach a názoroch.