Obojky pre psov, vyznáte sa v nich?

Ak ste si práve zadovážili štvornohého miláčika alebo jedného, prípadne viacerých už máte doma, určite sa stretnete s problémom aké obojky pre psov pre nich zvoliť. Že sa v nich nevyznáte? To sa ani nečudujeme pretože v súčasnosti na trhu existuje naozaj veľké množstvo najrôznejších obojkov pre psov. A aby toho ešte nebolo málo máte na výber aj medzi obojkom a postrojom. My si dnes povieme niečo bližšie o obojkoch pre psov, vďaka čomu sa budete lepšie a najmä rýchlejšie rozhodovať pri ich kúpe. Čítajte ďalej určite vám poradíme.

štěně

Ako vybrať tie správne obojky pre psov

Ešte skôr ako sa vyberiete na nákup obojku pre psov treba si zodpovedať jednu dôležitú otázku a tou je otázka, na aký účel obojok kupujete? Je totiž veľký rozdiel či kupujete obojok na prechádzky alebo na nejaký šport. Ďalej sa treba zamyslieť aj nad vlastnosťami nášho zvieraťa, ak sa jedná o neposlušnejšieho jedinca môžete zvoliť taký obojok, ktorý vám pomôže udržať zviera disciplinované a v maximálnej možnej miere koncentrované. Obojky pre psov sú teda veľmi dôležitou pomôckou a existuje na ňu dvojaký uhol pohľadu. Pri tom prvom by mal mať majiteľ nad zvieraťom maximálnu možnú kontrolu a pomôcť mu psa okamžite navigovať.

pes

Rozhodnúť by sme sa však mali pre také obojky pre psov, ktoré kombinujú tieto vlastnosti s pohodlím pre zviera a rozhodne by mu nemali spôsobovať nepríjemné pocity a už vôbec nie zranenia. Medzi najpredávanejšie a najobľúbenejšie obojky však stále patria tie kožené. Vyrábajú sa buď v jednofarebnom prevedení alebo pre tých náročnejších aj zdobené rôznymi kamienkami. Pri kožených obojkoch si však treba dávať pozor a vyberať si len tie, ktoré sú podložené z druhej strany. Koža by totižto mohla psovi dráždiť pokožku alebo aj vytrhnúť nejaký ten chlp zo srsti.Veľmi obľúbené sú v súčasnosti aj svietiace obojky. Sú určené najmä tým majiteľom, ktorý obľubujú večerné prechádzky. Vďaka takémuto obojku svojho psíka uvidíte aj na väčšiu vzdialenosť. A ako bonus sú tieto obojky proti reflexné čo uvítajú všetci vodiči áut. Odborníka na všetky druhy obojkov pre psov nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.