Nešťastné stávky


Podľa môjho názoru rôzne stávky vznikajú z týchto dôvodov:
I.        Z nudy a nadbytku peňazí
II.      Človek chce sebe i ostatným ukázať, čoho je schopný a že nemá len tak z hocičoho strach.
III.    Z nudy a nedostatku peňazí
Ale nebýva však stávka ako stávka. Niekto sa vsadí o pivo, o 1 Euro, v iných prípadoch o 100 000 Dolárov, letné sídlo, alebo niekto dokonca o ženu, či poznáme aj bizarnejšie stávky. Bizarnosť však často prichádza aj zo strany, o akú stávku sa jedná, teda čo má dotyčný vykonať. Bizarných stávok existuje skutočne veľa, všetky ich nedokážem opísať. Preto sa zameriam iba na tie, ktoré sa v miere bizarnosti, ale aj prevedenia, môžu radiť k tým Top. Tieto sú však zaujímavé i tým, akou nešťastnou náhodou do nich zasiahol osud.
hřiště na fotbal
•        V roku 1907 Angličan Harry Bensley uzavrel skutočne podivnú stávku, no na druhej strane istým spôsobom humornú. Prejde celý svet, pričom na sebe bude mať železnú masku, nikto nesmie zbadať jeho tvár a takýmto spôsobom si z cesty privedie aj ženu, ktorá bude jeho nevesta. So sebou si môže zobrať iba kufrík s náhradnou spodnou bielizňou. Stávka bola o 21 000 libier. V roku 1914 sa vracal z cesty domov /neviem či úspešne/, no zdržalo ho Taliansko, kde práve vrcholili prípravy k vojne. Z tejto zastávky v Taliansku sa však už nevrátil, zrejme ho tam niečo, či niekto pri konflikte smrteľne zranil.
souboj v páce
•        Tak tomuto sa vraví fanúšik! Jeho obľúbeným futbalovým mužstvom bol Tottenheim. / No už asi nie je./ Tottenheim vyhrával nad Manchesterom 3 : 0. Tak tento fanúšik stavil na Tottenheim celú hypotéku a žene sľúbil, že na tom jedine získajú. Vsadil až za stavu 3 : 0, takže také šialené to nebolo. Ale stalo sa neuveriteľné! Manchester strelil až 5 gólov a nakoniec zvrátil skóre na 3 : 5! Ktovie čo sa s týmto fanúšikom potom stalo. Boháč z neho asi nie je a jeho žena sa v ňom musela poriadne sklamať.