Nemecká ekonomika opäť vzrástla


Nemecko si už roky zachováva vysoký ekonomický štandart, pričom sa tento rok ešte zvýšil a to z 1,9% na 2,3%. Je vidieť, že nemecká ekonomika má rozumný základ, z ktorého však tento rok dokáže profitovať ešte viac a otázne je, či svoj ekonomický plus ešte rokmi nenavýši. Konkrétnejšie mám na mysli pozitívny vzrast ich ekonomiky od roku 2011.
podnikatelé
•        Od spomenutého roku 2011 mala nemecká ekonomika výšku hrubého domáceho produktu na úrovni 3,7 %. A k tomuto v postate slušnému číslu možno opäť smeruje.
Momentálne sa môžeme dočítať o rekordne vysokej zamestnanosti a nízkych nákladoch na úvery. To sú faktory, ktoré napomáhajú nemeckej ekonomike, no takéto podmienky radi uvítajú i samotní nemeckí občania. Navyše sú vo väčšom finančnom pluse, takže z toho opäť vyplýva, že sociálne zabezpečenie ich občanov, služby, nízke poplatky, vytváranie rôznych pracovných miest a pozícii, to všetko sa dá financovať, zabezpečiť. Takže tým pádom silnie ich ekonomika a to má následne dopad i na výhody nemeckých občanov. Presne takto sa má tvoriť ekonomický systém. Ekonomiku tvoria občania a silnejšia ekonomika je zasa nástrojom pre lepší život občanov.
analýza byznysu
V krajine panuje iba mierna inflácia a za veľký ekonomický prínos sa považuje množstvo produktov i nerastov, ktoré Nemecko vyváža.
•        V medziročnom porovnaní ekonomika vzrástla až o 2,3 % tieto posledné mesiace sa čaká vzrast 2% a na budúci rok 1,8 %.
Príjem v podobe daní je pritom pomerne vysoký a vláda má dokonca prebytok štátneho rozpočtu, čo je v každom prípade veľmi dôležitá a pozitívna správa. Je to zvlášť dôležité číslo, pretože ak by sme nevraveli aspoň o malom prebytku, mohol by nastať štátny dlh a tým pádom aj problémy, ekonomický pokles a odkázanosť na cudzie krajiny. Nemecko sa však takýchto problémov momentálne obávať nemusí a zrejme sa ani dlho obávať nebude.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup