Nákup tovaru zo zahraničia


Iste  mnohý z Vás už počuli o stránkach ako je Aliexpres , Ebay TinyDeal a stránky im podobné . A síce ponúkajúce výrobky v niektorých prípadoch až o polovicu lacnejšie ako kúpime u nás .  Aké výhody poprípade nevýhody a riziká nám ponúka nákup zo vzdialených krajín ? Poďme si to spoločne zhrnúť do niekoľkých bodov . Začnime tou lepšou záležitosťou a tou sú výhody .
nákup šatů
·         CENA
Medzi najväčšiu výhodu partií nepochybne už zmienená , lacnejšia cena produktu. Tričká v hodnote pár eur , módne doplnky , okuliare taktiež za pár drobných, či „kvalitné“ mobilné telefóny v hodnote pár stovák eur . Otázka je ale však , rovná sa cena kvalite ?
 
·         VERNOSTNÉ PROGRAMY A ODMEŇOVANIE STÁLYCH KUPCOV
Väčšina takýchto stránok ponúka kupujúcim v prípade kúpi rôznorodé odmeny vo forme zľavových kupónov , zbieraní bodov ktoré neskôr zamenia za hotový produkt , a iné výhody . To je v porovnaní s nakupovaním u nás celkom dobrá výhoda nemyslíte ?
 
·         DOPRAVA
Doprava zdarma figuruje taktiež u väčšiny internetových predajcov , čo je v porovnaní s diaľkou predajne dosť podstatná výhoda . Predsa len ak by sme mali platiť poštovné trebárs do ďalekej Číny mnoho krát by doprava bola drahšia ako samotný produkt.
Nakupovanie v zahraničí má ale taktiež svoje mínusy , tu je pár najdôležitejších nevýhod .
online nakupování
·         KVALITA PRODUKTU
Toto je veľmi diskutabilná téma avšak väčšina kupujúcich ju zanedbáva pretože nižšia cena v nich vyvoláva automatický impulz ku kúpe daného produktu často bez ohľadu na kvalitu . Je pravda , že daný produkt nemáme ako vyskúšať a tak tento faktor je na každom z nás a nemáme ho ako ovplyvniť . Jedinou možnosťou ako zistiť vlastnosti tovaru , je prečítanie recenzií naň , avšak tie sa vyskytujú vo veľmi malom množstve .
 
·         PLATBA
Platba u mnohých kupujúcich vyvoláva určitú dávku neistoty , špeciálne ak sa jedná o platbu kartou . Platiť inak ako vopred nie je možné a tak tento faktor je taktiež na každom z nás . Spolu s touto témou sa vynára aj problematická reklamácia tovaru v prípade poškodenia .
 
·         ZDĹHAVÁ DOPRAVA
Jedná sa rádovo o niekoľko týždňový ba dokonca aj mesačný cyklus kým sa objednaný produkt dopraví z opačného konca sveta . To je samozrejme ten lepší prípad . Ďalej sa tu vyskytuje aj možnosť zabavenia tovaru na colnici , v takom prípade sa to rieši cez predajcu zvyčajne, v lepšom prípade ,  vrátením peňazí .
 
Verím že vyššie spomenuté výhody ale aj nevýhody vezmete do úvahy pri nakupovaní online a budú vám platné .