Móda je umenie


Nerieši kombinovateľnosť vecí a už vôbec nerieši, čo by si mali ráno obliecť. je potrebné povedať, že takéto ženy majú skutočne veľmi ľahký život. My ostatné sa každé ráno trápime. A keď si občas aj večer nachystáme, čo si oblečieme ráno, veľmi často sa nám stane, že ráno jednoducho nemáme chuť akurát na ten outfit. Alebo proste nastane zmena počasia a celý náš plán o tom, ako sa budeme niesť po meste v sukni a v sandáloch na opätku sa zrazu zmení na prach.

 módní doplňky

Móda je niečo, čomu striedavo rozumieme a striedavo si prajeme, aby žiadna nebola. Je však pravda, že pre väčšinu z nás je to vášeň, ktorej sa len tak ľahko nezbavíme. Pozeráme množstvo módnych časopisov, v ktorých vidíme ohromné kombinácie, ktoré sa snažíme úplne okopírovať alebo aspoň napodobniť. Chodíme po second handoch a snažíme sa nájsť vintage kúsok, aby sme vytvorili niečo neopakovateľné a originálne. Niektoré z nás sú módou doslova posadnuté. A opäť je tu tá druhá strana, ktorá sa do módy nerozumie a v podstate ani nechce rozumieť. No nie je to smutný život bez radosti z nového svetra či sukne?

 

Je zvláštne ako sa móda každým rokom mení. A ešte fascinujúcejšie je ako sa postupne všetko zaradom opakuje. To, čo bolo moderné pred päťdesiatimi rokmi, je zrazu moderné aj teraz. Je to ako úžasná transformácia, kedy zisťujeme, že by sme nemali vyhadzovať absolútne nič, pretože všetko sa raz stane skutočne ohromne moderné a vkusné.

 jemná žena

Podstatné však je, že móda je umenie. Umenie, ktoré sa nepáči každému. Umenie, ktorému nerozumie každý človek na svete. Je to niečo, čo buď veľmi milujete, alebo sa tým absolútne nezaoberáte. Ale pozrite sa na Coco Chanel alebo na Diora či Vivien Wetswood. Nie sú to ľudia, ktorí si zaslúžia pomenovanie umelec? Aj keď tomu nerozumiete, nie je správne, keď to odsudzujete. Nikdy neviete, kedy sa aj vy budete v obchode zamýšľať či sa také niečo ešte vôbec nosí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup