Domáca drogéria pre náš dom či byt


Domáci gél na pranie:           Zloženie – Kocka jadrového mydla na pranie, 300 g sódy na pranie, 15 kvapiek esenciálneho oleja a 10 litrov vriacej vody.

Postup– Uvedené množstvo postačí na desať litrov výsledného prostriedku. Do väčšej plastovej nádoby nastrúhame mydlo a primiešame približne dva litre vriacej vody. Akonáhle sa mydlo rozpustí, pridáme sódu a prilejeme zvyšnú horúcu vodu. Zmes je potrebné neustále miešať. Nakoniec môžeme priliať esenciálny olej, ktorý dodá prostriedku na pranie požadovanú vôňu. Finálne vychladnutá zmes pripomína želé a odmerkou ju dávkujeme priamo do bubna.
 dívka na úklid
Okná bez šmúh:         Zloženie – Jeden liter čistého alkoholu, ¼ hrnčeka jablčného octu alebo obyčajného bieleho octu, ½ hrnčeka vlažnej vody, lyžicu škrobu, 3 kvapky esenciálneho oleja, ak chceme, aby okná voňala.
Postup– Všetko dôkladne premiešame a nalejeme do fľaše s rozprašovačom. Prostriedok najskôr nanášame na suchú handričku alebo priamo rozprašuje a následne stierame. Hodí sa nielen na okná, ale aj na všetky sklenené plochy v domácnosti.
 
Krúžky od pohárov:    Zloženie – Potrebujeme obyčajnú zubnú pastu a jedlú sódu
v pomere 1:1.
Postup– Zmes sódy a pasty nanesieme na vlhkú handričku a kruhovými pohybmi leštíme škvrny od pohárov na nábytku.
 jedlá soda
Škvrny a zápach kobercov:   Zloženie – Lyžica octu, lyžica jedlej sódy, voda, detský zásyp alebo kypriaci prášok.
Postup– Zo všetkého vytvoríme hustú penu, ktorú nanesieme na koberec a zapracujeme kefou v miestach so škvrnami a zašlou špinou. Potom zvyšky vysajeme. Ak sa chceme navyše zbaviť zápachu, posypeme koberec kypriacim práškom alebo detským zásypom, ktorý opäť zapracujeme kefou, necháme pol hodiny pôsobiť a povysávame.
 
Drevený nábytok:      Zloženie – Šálka ​​vody, tri polievkové lyžice octu, hrnček olivového oleja a ½ hrnčeka citrónovej šťavy.
Postup– Pred použitím nábytok zbavíme prachu. Potom nanesieme namiešanú zmes na suchú handričku a krúživými pohybmi leštíme nábytok, necháme chvíľu pôsobiť a nakoniec preleštíme suchou utierkou.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup