Detox prospešný zdraviu!

Vízia pekného štíhleho tela, ktorá so sebou prináša ľahký pohyb láka asi každého z nás. Niekedy je postačujúcim faktorom na dosiahnutie uvedeného stavu obmedzenie cukrov, polotovarov a kofeínu. Kto si už raz vyskúšal detoikačnú kúru so smoothies a polievkami vie aký je to príjemný pocit ľahkosti. Prospeje to nie len nášmu zdraviu ale aj celkovej vitalite človeka. Je snáď pochopiteľné, že ak zo svojho života vylúčime kofeín, alkohol, nikotín a zaradíme doň kopec zeleniny, ovocia a pohybu na čerstvom vzduchu budeme sa cítiť zdraví a fit. Ako sa zbaviť škodlivých toxínov? Prečítajte si zopár rád!

cukroví

–          Nezabúdajte na pitný režim!
Denne by mal dospelý človek vypiť 1,5 litra tekutín. Zvýšené množstvo samozrejme platí pre tých čo vykonávajú náročnú fyzickú aktivitu! Voda je veľmi dôležitá pre správne fungovanie metabolizmu. Zároveň pomáha ľudskému telu vylučovať toxíny.

–          Jedzte ovocie a zeleninu!
Odporúčania lekárov znejú jasne. Denne by ste mali skonzumovať až 5 porcii ovocia a zeleniny. Ovocie a zelenina obsahujú dôležité vitamíny a minerálne látky.

dorty

–          Pozor na polotovary!
Skúste nahliadnuť do vlastnej chladničky a prídete nato, že sme všetci obeťami lacných polotovarov. Tak napríklad už len taký ovocný jogurt. Žiaľ pravé ovocie v ňom by ste hľadali márne. Skúste sa zamerať na čerstvé a surové potraviny, lebo aj takouto formou sa môžete detoxikovať!

bombon

–          Pozor na cukor!
Ak prekročíte dennú dávku cukru, čo znamená 25 gramov riskujete vznik zubného kazu a cukrovky. Okrem toho cukor okrem energie do tela nič nedodáva. Preto by sme mali získavať energiu z potravín v ktorých sú obsiahnuté vitamíny a minerály. Najhoršie je skutočnosť, že cukor je ukrytý všade. Nájdeme ho ukrytý v hotových jedlách, káve, ale aj zdravých potravinách. Nie vždy býva na obale výrobku cukor označený jednoznačne. Niekedy sa zvykne využívať aj jeho synonymické označenie ako laktóza, či dextróza. 

Detox prospešný zdraviu!
Ohodnoťte příspěvek