ČESKOSLOVENSKÝ VOGUE, alebo čo nebolo môže byť

Časopis Vogue vyšiel prvýkrát v lokálnej verzii, s titulnou stranou, ktorú nafotil slovenský fotograf Branislav Šimončík. Nachádza sa na nej modelka odfotená zozadu, a je ňou topmodelka  Karolína Kurková. Tetovanie na chrbte zobrazuje kaligram zo zbierok básní od Václava Havla, ktorá nesie názov Antikódy.
Obálka je venovaná pamiatke bývalej prvej dámy Olge Havlovej. Zvážených bolo mnoho verzií, no tá finálna vyhrala najmä pre svoje silné posolstvo.
Vogue zdôrazňuje to, že je československý tým, že odhaľuje národnosť autora, no texty sú taktiež písané slovensky a česky.

tužky

Vogue sa bude venovať najmä móde, no i spoločenským témam, či kultúre. Okrem fyzického vydania má i webovú stránku na doméne vogue.cz. Na webovej stránke by sme mali nájsť príspevky nielen od členov redakcie, ale i influencerov. Vogue je vydávaný spoločnosťou V24 Media, založenou Michaelou Seewald a Fabriceom Biundo.

Vogue CS edícia sa tak stala druhou v strednej Európe a dvadsiatou štvrtou na svete. Jeho šéfredaktorkou je A. Behuňková, ktorá predtým pracovala pre Elle, ktorý aj viedla.
Vogue má tiež druhú, limitovanú obálku, ktorej autorom je Michal Pudelka a vybral si slovenskú topmodelku Kamilu Filipčíkovú. Tá sa ako jediná modelka na svete objavila hneď na dvoch obálkach talianskeho Vogue, ktoré nasledovali po sebe. Táto obálka predstavuje surrealizmus a plagáty 60. rokov.

Vogue bol pôvodne založený Arthurom Baldwinom, v roku 1892 ako týždenník určený pre newyorskú vyššie postavenú spoločnosť. Písal o vyšších spoločenských vrstvách, etikete a životnom štýle. Svoju prvú farebnú obálku mal v roku 1932 a v 60. rokoch sa prvýkrát na obálkach objavil štíhly vzhľad modeliek, ktorý je dodnes veľmi ikonický.

noviny
 
Nech už máte na Vogue CS akýkoľvek názor, na Slovensku ho zakúpite za cenu 5, 49€. My pevne veríme že sa tento magazín uchytí, a ako Česi a Slováci máme byť rozhodne na čo hrdí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup