Amslerova mriežka je jeden z viacerých domácich testov

Často sa vám stáva, že vidíte na televízor alebo na značky na ceste rozmazane? Alebo nevidíte na číslo autobusu, ktorý k vám prichádza a čakáte do poslednej chvíle, či je prichádzajúci autobus ten, do ktorého máte nastúpiť. Ak ste odpovedali áno, určite je vhodné, aby ste navštívili očného lekára, aby vás vyšetril. Či sa vám to páči, alebo nie, určite máte problém so zrakom a ak chcete skôr vyriešiť tento problém, mali by ste zavítať do očnej ambulancie. Čím skôr to urobíte, tým lepšie pre vás. To, že máte zdravotné problémy, môžete si overiť doma. Nemusíte vidieť len rozmazane, môžete mať problém vidieť do diaľky alebo nemusíte vidieť farby. Ak chcete vedieť, či máte poruchy oka, vykonajte si pár testov doma. Jedným z testov je aj amslerova mriežka, ktorá odhalí, či máte problémy so sietnicou oka.

modré oko

Očné testy, ktoré možno vykonať doma

Ako sme už uviedli Amslerova mriežka vám pomôže odhaliť ochorenie sietnice. Ako teda funguje tento test? Niektorí oční lekári vám môžu dať amslerovu mriežku, aby ste si test mohli vykonať vy alebo vaši príbuzní v pohodlí domova. Amslerova mriežka je voľne dostupná aj na internete, a teda si vy ju pokojne môžete stiahnuť a vytlačiť. Dokonca každý člen domácnosti môže mať svoju vlastnú mriežku a sledovať zmeny, či ochorenie sietnice sa zhoršuje alebo nie. Amslerova mriežka je tvorená zo štvorcov. Amslerova mriežka má v strede čiernu bodku, ktorá je tiež veľmi dôležitá. Veľmi dôležitú úlohu hrajú aj čiarky, ktoré sú tam, pretože ak ich vidíte rozmazané alebo krivé, môže to znamenať, že trpíte ochorením sietnice. Tento test je potrebné vykonať najskôr jedným okom, potom druhým. Ak nosíte okuliare, môžete ich mať pri vykonávaní testu. Okrem ochorenia sietnice, môžete trpieť aj ochorením rohovky. Ochorenie rohovky, inak astigmatizmus, môže tiež odhaliť test, ktorý môžete vykonať doma. V prípade, že trpíte ochorením rohovky, budete vidieť riadny v teste rozmazane. Test na farbocit je dostupný na internete. Ak si myslíte, že nevidíte nejaký odtieň farby, môžete si to overiť v pohodlí domova.

zelené oko

Stačí, ak si vytlačíte obrázky, v ktorých sú rôzne tvary vyobrazené v rôznych odtieňoch farby. Možno vám je tento test známy. Určite ste sa s ním stretli ako deti na preventívnej prehliadke u detského lekára. Ak netrpíte farbosleposťou, tento test bude hračka pre vás! Všetky testy, ktoré môžete vykonať v pohodlí domova, sú len orientačné. Môžu vás donútiť skôr navštíviť očného lekára, aby vás vyšetril. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte webovú stránku https://www.ivio.clinic/ocnymagazin/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup