Ako zariadiť obývačku menších rozmerov?

Možno ste práve v situácií, kedy je potrebné riešiť neľahkú otázku ako zariadiť obývačku. Ak je vaša obývačka navyše menších rozmerov je to o tom ťažšie. Je potrebné do nej zakomponovať množstvo kusov nábytku, možno dokonca aj nejaký ten úložný priestor. Je na mieste otázka ako zariadite obývačku tak, aby nepôsobila preplnene, ale naopak vzdušne a príjemne? Na druhej strane však musí v nej byť všetko potrebné. Aj dostatok miesta na pohodlnú pohovku, na ktorú sa zmestí celá vaša rodina aj prípadná návšteva. Máme pre vás pár dobrých a jednoduchých rád, ktoré pomôžu. Ako zariadite obývačky, aj tie malé nebude žiaden problém.

šedá pohovka

Pomôžeme vám ako zariadiť obývačku rýchlo a jednoducho

Prvou našou radou pri zodpovedaní otázky ako zariadiť obývačku je poobzerajte sa okolo seba a pouvažujte o možnej dispozičnej zmene. Hovoríme tu o možnosti premiestnenia dverí a radiátorov. Ich odstránenie alebo presunutie vám môže výrazne pomôcť. Ak nemáte možnosť dvere presunúť na iné miesto, zvážte aspoň ich rekonštrukciu. Dvere prerobte na zasúvacie alebo aspoň ich vymeňte za také, ktoré sa otvárajú von z miestnosti. Aj takto si viete zabezpečiť potrebné miesto. Pri zariaďovaní úložného priestoru, ktorý býva súčasťou aj obývacej izby, zvoľte funkčné skrinky. Najideálnejšou voľbou budú vysoké skrine siahajúce kľudne až po strop. Umiestnite ich do nenápadnejšieho rohu miestnosti, kde nebudú prekážať. Získate tak potrebný priestor a ďalšie menšie skrinky už nebudete v miestnosti potrebovať. Ďalším zaručeným optickým trikom ako zariadime obývačku, je nechajte vyniknúť vašu podlahu.

konferenční stolek

Miestnosť bude vyzerať väčšia ak si zadovážite sedaciu súpravu stojacu na nohách, ktorá bude odhaľovať časť podlahy, či koberca. Čím viac podlahy ukážete tým lepšie. Vhodnou voľbou je aj použitie skleneného konferenčného stola. Čo sa týka farieb rozhodne stavte na tie bledšie odtiene, ktoré priestor presvetlia. Nebojte sa ani bieleho nábytku, ktorý je momentálne v móde. Priestor nezahlťte zbytočnými ozdobami, stavte na minimalizmus najmä do malých priestorov. Všetko má byť funkčné a účelové. Doprajte priestoru aj dostatok svetla. Vhodnejšie je to prirodzené, nainštalujte si viac menších lámp, ktoré vám prinesú jemnejšie svetlo. Ako zariadiť obývačku aj tú malú vám pomôžeme aj na webovej stránke https://www.sconto.sk/, kliknite a dozviete sa viac.